Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia przed Uroczystością Wszystkich Świętych – zaproszenia

Wydarzenia przed Uroczystością Wszystkich Świętych – zaproszenia

W przededniach Uroczystości Wszystkich Świętych w wielu parafiach naszej diecezji odbywają się spotkania dla dzieci i młodzieży, których celem jest promowanie cywilizacji miłości i powołania do świętości.

Poniżej lista spotkań zgłoszonych dotychczas na adres biura prasowego. Jeśli jeszcze nie ma wydarzenia organizowanego w twojej parafii, prześlij informację na [email protected]


Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce

Parafia MB Częstochowskiej w Zielonce we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 organizuje Bal Wszystkich Świętych 31 października. Rozpocznie się różańcem u Sióstr Dominikanek o 17.00 przy ul Sienkiewicza 49, potem nastąpi radosny Korowód do szkoły. W planie od ok. 18 rozpocznie się zabawa, będą konkursy, i słodki poczęstunek.


Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie

W niedzielę 29 października odbędzie się III Parafialny Bal „Święci z Nieba ściągnięci”. Zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o godz. 11:30 w stroju wybranego świętego. Na początku Mszy pójdziemy w uroczystej procesji śpiewając litanię do wszystkich świętych. Po Mszy Świętej odbędzie się wspólne zdjęcie przed ołtarzem i pójdziemy na 45 minutowy bal do sali kinowej i konkurs na strój świętego.


Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

Marsz Świętości odbędzie się 31 października. Zaczynamy Mszą świętą o godz. 18.00 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, następnie przejazd samochodami we własnym zakresie na wołomiński cmentarz, gdzie około godz. 19.00, rozpoczniemy procesję. Zachęcamy, by wziąć ze sobą lampiony.


Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie

We wtorek 31 października w parafii na pl. Szembeka odbędzie się parada Wszystkich Świętych.

Plan:

  • 18.00 Msza święta
  • 18.30 Różaniec prowadzony przez dzieci
  • 19.00 Prezentacja strojów świętych patronów, przejście na Pl. Szembeka ze śpiewem, poczęstunek w altanie na terenie plebanii.

Zapraszamy do wspólnego świętowania nie tylko dzieci, ale i dorosłych.


Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Łaskawej w Halinowie

We wtorek, 31 października w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Łaskawej w Halinowie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Wszystko rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18:00.

Po Eucharystii nastąpi przejście ulicami Halinowa do szkoły, gdzie odbędzie się zabawa taneczna połączona z poczęstunkiem. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do przebrania się za wybranego świętego. Na to wydarzenie zapraszamy całe rodziny.


Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy


Parafia Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

II Radzymiński Marsz Świętych

Zapraszamy serdecznie w niedzielę 28.10 na Mszę świętą o godz. 11.30, po której wyruszy Marsz Świętych ulicami miasta. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do przebrania się w stroje ulubionych świętych.
Dla osób przebranych będą niespodzianki.


Parafia Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami na uroczyste obchody wigilii Wszystkich Świętych. We wtorek 31 października 2023 r. o godz. 18:00 rozpoczniemy nasze spotkanie w kościele od Mszy Świętej, a następnie, o godz. 19:00 rozpoczniemy zabawę w sali rekreacyjno-sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Głowackiego 47). Zadaniem każdego uczestnika będzie przebrać się za wybranego świętego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zabawę prowadzić będzie wodzirej z pomocą animatorów. W programie przewidziane są gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz fontanna czekoladowa. Zakończenie zaplanowane jest na godz. 21:30.

Szczegółowy program wydarzenia (organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany):
Kościół parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie (ul. Armii Krajowej 34):
18:00 – Msza Święta

Sala rekreacyjna Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (ul. Głowackiego 47):
19:00 – Powitanie i uroczyste rozpoczęcie polonezem
19:15 – Tańce lednickie, konkurs na najlepszy strój świętego/świetej
19:45 – rozstrzygnięcie konkursu szkolno-parafialnego na portret świętego, wręczenie nagród
20:00 – zabawy animacyjne, pociąg pokoju na krańce świata
20:30 – tańce współczesne, loteria pocztówkowa
21:00 – błogosławieństwo, apel jasnogórski i fontanna czekoladowa, tańce i zabawy
21:30 – zakończenie balu

https://parafiamilosna.pl/bal
https://fb.me/e/2ZNEOnzMO


Parafia św. Andrzeja Boboli w Markach

Serdecznie zapraszamy dużych i małych na wyjątkowe wydarzenie. W sobotę 28 października odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. O godzinie 16:30 w kościele Eucharystia, na którą zapraszamy dzieci i dorosłych przebranych w stroje świętych. Po Eucharystii uroczystym pochodem przejdziemy do szkoły podstawowej przy ulicy Wczasowej, gdzie odbędzie się wspólna zabawa. Uczestnicy Balu prezentujący najciekawsze stroje świętych otrzymają nagrody. Serdecznie prosimy rodziców o pomoc w zorganizowaniu stroju świętego dla swoich pociech.  Zachęcamy również dorosłych, by wcielili się w postacie świętych  i przyłączyli do wspólnej zabawy. Zapisy uczestników  odbywają się w zakrystii. Jeśli ktoś może upiec ciasto, 


Parafia św. Izydora


Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie

Noc Świętych odbędzie się 31 października od godz. 21:00 do 00:00. 

W uroczystej procesji będziemy nieść 38 Świętych i Błogosławionych.

Przebieg nabożeństwa:

Liturgia Słowa,

Homilia wygłoszona przez proboszcza ojca Przemysława Śliwińskiego CP,

obrzęd namaszczenia olejem z Ziemi Świętej,

Komunia Święta,

uwielbienie Boga modlitwą i śpiewam podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.


Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie

Dzieci i młodzież zapraszamy na Bal Świętych we wtorek 31 października. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, następnie odbędzie się pochód wszystkich świętych a później zabawa w domu parafialnym. Przebieramy się za wybranego przez siebie świętego.


Parafia św. Wawrzyńca w Gliniance

Wędrownicy (organizacja skautowa) z parafii Glinianka i Wiązowna organizują bal Wszystkich Świętych dla wilczków, ich rodzin oraz przyjaciół. Spotykamy się w Malcanowie, ul Kotliny 1, w sobotę 28.10, w godzinach 16-19.00. Zachęcamy każdego uczestnika do przebrania się za osobę uznaną za świętą lub błogosławioną, zapoznania się z jej życiorysem, tak, by móc się przedstawić w kilku zdaniach.
Planujemy wiele wspólnych zabaw integracyjnych, tanecznych a także konkursy i różne kąciki tematyczne ze świętymi np. poszukiwanie zagubionych przedmiotów ze św. Antonim, deszcz róż św. Tereski,
gaszenie pożaru ze św. Florianem, lepienie garnków ze św. Fabianem, zwierzęta św. Franciszka itd.
Do prawdziwego świętowania potrzebne są również smaczne przekąski, więc każda rodzina przyniesie coś dobrego na wspólny stół.


Parafia św. Włodzimierza w Warszawie


Parafia św. Faustyny w Warszawie

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy na doroczny „Bal Wszystkich Świętych”, który dobędzie się w naszej Parafii w najbliższą sobotę, 28 października o godz. 16.00 w Domu parafialnym.

Podczas balu nie zabraknie: dobrej zabawy, konkursów, zagadek i wielu innych atrakcji. Udział w balu jest darmowy, ale dzieci obowiązkowo przebierają się w strój wybranego przez siebie Świętego.


Parafia św. Łucji w Warszawie

Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczynamy różańcem o 16.30, po którym w orszaku świętych przejdziemy na bal. Parafia Św. Łucja, Warszawa Rembertów, ul. Paderewskiego 42


Parafia św. Marii Magdaleny w Warszawie

Zapraszamy dzieci na Bal „Wszystkich Świętych”, który odbędzie się we wtorek, 31 października, w godzinach od 18.00 do 20.00 w sali przy kancelarii. Zachęcamy dzieci do przebrania się za aniołów i świętych. W ramach przygotowania do balu prosimy dzieci o wykonanie własnoręcznych rysunków świętych oraz błogosławionych i dostarczenie ich do zakrystii do przyszłej niedzieli. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy, muzykę, tańce. Dostarczenie ciast, napojów i innych słodkości będzie mile widziane. Zapisy w zakrystii, miejsca ograniczone. Szczegółowe informacje  pod nr tel. 500-176-775.


Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie

W niedzielę 29 października w parafii św. Rity z Cascii odbędzie się Marsz Świętych pod hasłem „W drogę ze świętymi”. Radosne świętowanie rozpocznie Msza Święta o godz. 11.00. Zachęcamy do przebrania się za swojego Patrona lub ulubionego Świętego!


Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze

Zapraszamy wszystkich na Bal Świętych, organizowany w parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku. Bal rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00 w górnym kościele, następnie zapraszamy na zabawę do dolnego kościoła. Przychodzimy przebrani za wybranego świętego i przynosimy coś do jedzenia na wspólny stół.


Parafia Świętej Rodziny w Warszawie

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH w Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu odbędzie się 31 października 2023 r. i będzie przebiegał pod hasłem „Mój Przyjaciel Święty”.

W programie:

18.00 Msza Święta w kościele

18.30 Pochód z relikwiami

19.00 Bal w domu parafialnym (dzieci do 21.30, młodzież do 22.00)

Podczas balu konkurs na przebranie za świętego.

Zapisy chętnych na bal w zakrystii.


Parafia Wniebowzięcia NMP w Celestynowie

Po raz pierwszy w parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie zorganizowany zostanie Orszak Wszystkich Świętych. W tym orszaku, w przebraniu ulubionych świętych, przejdziemy ulicami naszej parafii, aby przypomnieć sobie, że tak, jak oni, jesteśmy powołani do świętości. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Podczas drogi będziemy modlić się różańcem, uwielbiać Pana pieśniami uwielbienia, posłuchamy historii świętych, a także będziemy mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o świętych. Zachęcamy do zabrania ze sobą świec lub latarek.


Parafia Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży