Diecezja Warszawsko-Praska » Parafie » WARSZAWA (Grochów), Parafia Świętej Rity z Cascii

WARSZAWA (Grochów), Parafia Świętej Rity z Cascii

Niedziele i święta: 09:00, 11:00 (z udziałem dzieci), 18:00,

Dni powszednie: 18:00

Proboszcz: Ks. Jakubaszek Andrzej, od 25.03.2020
Pomagający duszpastersko: Ks. Paździoch Rafał, od 01.07.2019

18 czerwca 2018 roku Ks. Bp Romuald Kamiński powierzył Ks. Andrzejowi Jakubaszek zadanie tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego w dekanacie grochowskim. Nowe obowiązki ks. Andrzej podjął z dniem 26 sierpnia 2018 roku. W pierwszej kolejności przystąpiono do prac związanych z porządkowaniem terenu, które rozpoczęły się 8 września.

17 listopada 2018 roku Ks. Bp Romuald Kamiński podczas Liturgii Słowa przy licznym udziale duchowieństwa i wiernych poświęcił krzyż i plac pod budowę kościoła. Następnie rozpoczęły się prace nad budową tymczasowej kaplicy. 22 maja 2019 r. Ks. Bp Romuald Kamiński poświęcił kaplicę i powołał do istnienia ośrodek duszpasterski pod wezwaniem św. Rity z Cascii. Administratorem nowego ośrodka został ks. Andrzej Jakubaszek. Jednocześnie zostały wyznaczone granice przyszłej parafii, które zostały wydzielone z parafii Nawrócenia św. Pawła na Grochowie i Bożego Ciała na Kamionku.

25 marca 2020 roku Ks. Bp Romulad Kamiński erygował parafię i mianował Ks. Andzeja Jakubaszka jej proboszczem.

5500

Praga-Południe: Chodakowska (parzyste od Mińskiej), Wojciecha Chrzanowskiego (od Mycielskiego), Drwęcka, Józefa Dwernickiego (nieparzyste od Kickiego, parzyste od Mycielskiego), Ludwika Kickiego (nieparzyste, parzyste od Dwernickiego), Kobielska (od Kickiego), Mińska (do Stanisławowskiej), Ludwika Mycielskiego (nieparzyste od Dwernickiego), Ludwika Michała Paca (od Kickiego), Podskarbińska, Przeworska, Rębkowska, Siennicka (od Grochowskiej), Terespolska (od Stanisławowskiej)