Diecezja Warszawsko-Praska » I Warszawsko-Praski Festiwal Muzyki Sakralnej

I Warszawsko-Praski Festiwal Muzyki Sakralnej

W dniach 1-4 maja w Katedrze Warszawsko-Praskiej trwał I Warszawsko-Praski Festiwal Muzyki Sakralnej. Pierwszym punktem była uroczysta Msza Święta z oprawą muzyczną przygotowaną przez Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra”. Celebrował ją biskup Romuald Kamiński.

W homilii biskup diecezji warszawsko-praskiej mówił, że człowiekowi bardzo dziś potrzeba przestrzeni na spotkanie z pięknem:

Bardzo nam potrzeba na co dzień takiego wtulenia się w przestrzeń nam bardzo przyjazną. Czasami jesteśmy naprawdę zmęczeni drapieżnością dni i czasów. Dało się dzisiaj wyczuć, jak bardzo potrzebujemy zanurzenia się w to, co jest niebiańskie.

W ramach festiwalu wystąpił między innymi Polski Chór Kameralny, czy Gregorian Priests. Każdy koncert zgromadził w murach katedry liczną publiczność.

Szczegółowe relacje z poszczególnych dni można obejrzeć tutaj.

Organizatorem Festiwalu są Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra” oraz stowarzyszenie Musica Vera.

Poniżej fotorelacja z Mszy inaugurującej festiwal.

fot. Michał Czech