Diecezja Warszawsko-Praska » Parafie » WARSZAWA (Lewandów), Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

WARSZAWA (Lewandów), Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

Niedziele i święta: 07:30, 09:30, 11:00 (z udziałem dzieci), 12:30, 19:00

Dni powszednie: 07:00, 18:00

Proboszcz: Ks. Paska Marek, od 29.06.2010, budowniczy kaplicy i plebanii
Wikariusz: ks. Michał Barszczewski, od 26.08.2023

Parafię erygował 29 czerwca 2010 roku Abp Henryk Hoser SAC. Od 30 października 2009 roku istnieje ośrodek duszpasterski przy kaplicy pod wezwaniem Św. Szczepana Pierwszego Męczennika, zbudowanej wg projektu inż. Kazimierza Górskiego. W dniu 16 listopada 2008 roku odbyło się poświęcenie krzyża i placu pod budowę nowego kościoła, dokonał tego Ks. Abp Henryk Hoser SAC. W maju 2009 r. rozpoczęły się przygotowania do budowy kaplicy. Wielkie zasługi przy jej powstaniu ma śp. Ks. prał. Szczepan Stalpiński, ówczesny proboszcz parafii Św. Michała Arch. w Warszawie, który z kilku pomocnikami własnoręcznie ją zbudował.

8000

Białołęka: Geodezyjna, Geometryczna, Głębocka (od Toruńskiej do Skarbka z Gór), Gościnna, Internetowa, Jasiniec, Jesiennych Liści, Kartograficzna, Konik Polny, Magiczna, Małej Brzozy, Podłużna, Podwójna, Przy Trasie, Pszczółki Mai, Rodowa, Sieczna, Skarbka z Gór (do 15), Starej Gruszy, Szumiących Traw, Tajemna, Toruńska (nieparzyste od kanałku przed Głębocką)