Diecezja Warszawsko-Praska » Zaproszenia na wydarzenia w Uroczystość Objawienia Pańskiego w diecezji warszawsko-praskiej

Jeżeli na liście nie ma wydarzenia z twojej parafii to prosimy o przesłanie informacji na adres [email protected]. Wiadomość powinna zawierać plan wydarzenia, godzinę oraz adres, a także materiały graficzne (jeśli są przygotowane) promujące spotkanie.

Parafia Bożego Ciała w Warszawie (Kamionek)

Zapraszamy na koncert – wspólne śpiewanie kolęd, 7 stycznia 2024, o godzinie 19:00. W koncercie wezmą udział dwa chóry – Konkatedralny Chór Kamionek, pod dyrekcją Jolanty Janczuk-Tyszkiewicz oraz Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego “Lira”, pod dyrekcją Marcina Cmiela. Koncert poprowadzi aktor Dariusz Jakubowski.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie i Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

11:10 – Rozpoczęcie – Msza Święta w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie ul. Kościelna 54
12:00 – Przejście Orszaku Trzech Króli ulicami miasta: Kościelna, Legionów, Wileńska, Prądzyńskiego, Kurkowa
13:30- Pokłon Trzech Króli oraz Msza Święta – Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie ul. Kurkowa 35.

Zachęcamy do udziału w konkursie nagrodami na najciekawszy strój orszakowy – rozdanie nagród nastąpi podczas Mszy Świętej w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie.

W czasie Orszaku dzieci będą mogły wziąć udział w mini grze miejskiej przygotowanej przez Wolontariuszy Caritas.

W trakcie wydarzenia będzie miała miejsce zbiórka do puszek dla Filipa Deputa – www.siepomaga.pl/filip-deput – Filip Deput walka z chłoniakiem – ID zbiórki 2023/3397/KS. Zachęcamy i dziękujemy darczyńcom.

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Wielgolesie

Parafia Miłosierdzia Bożego w Mostówce

Serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli!

Mali i ci trochę więksi – zadbajmy o kolorowe korony i przebrania. Na placu przy altanie w Choszczowem na wszystkich kolędników będzie czekać… żywa szopka!

Spotkajmy się 6 stycznia 2024 r.
11:00 – Msza Święta w kościele parafialnym w Mostówce
12:00 – Orszak (wyruszamy z kościoła, ulicą Spacerową)
12:30  – na placu u zbiegu ulic Wspólnej i Spacerowej (Choszczowe, przy altanie) – wspólne kolędowanie i żywa szopka

Na wszystkich kolędników będą czekały śpiewniki!

Parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie

Parafia NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie (Tarchomin)

Parafia św. Jana Chrzciciela w Pniewniku

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu Teatru Amatorskiego działającego przy parafii.

Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie (Kępa Tarchomińska)

Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie (Białołęka)

Zapraszamy na Wieczór Kolęd, który odbędzie się 6 stycznia o godz. 19:00 w kaplicy przy Parafii św. Mateusza Ap. i Ew w Warszawie, ul. Ostródzka 172.

Wystąpią: Schola Dziecięca, Odnowa w Duchu Świętym, Chór VOX POPULI i Skauci Europy FSE – szczep żeński i męski. Zachęcamy, żeby na koncert dzieci przebrały się za pastuszków lub aniołki i miały udział we wspólnej zabawie.

Podczas kolędowania przybędą do nas Trzej Mędrcy ze Wschodu.

Wydarzenie będzie transmitowane na fb parafii.

Parafia św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim

Parafia św. Michała Archanioła organizuje 6 stycznia 2024 r. kolejny raz Orszak Trzech Króli. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Nowodworskiego Krzysztof Adam Kapusta i Burmistrz Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski. Obecnie trwają intensywne przygotowania do tego radosnego wydarzenia.

Plan:
– godz. 11.00- Msza święta w kościele św. Michała Archanioła
– ok. 11.50 – formowanie orszaku – wyjście z terenu kościoła i przejście ulicami miasta do amfiteatru
– pokłon przy żłóbku – żywa szopka
– wspólne kolędowanie z zespołem POROZUMIENIE
– agapa – poczęstunek dla uczestników orszaku (wojskowa grochówka, gorące napoje, ciasta pieczone przez parafian, popcorn i wata cukrowa)
– zakończenie – amfiteatr parku Wybickiego

Na bieżąco można nas obserwować na Facebooku

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy

Podczas przemarszu Królowie złożą dary w szopce w kościele parafialnym w Siennicy, a następnie doprowadzą Orszak pod Urząd Miasta i Gminy. Rozpoczynamy na skwerze im. Jana Pawła II w Siennicy (przy rondzie).

Parafia św. Wawrzyńca w Gliniance

Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach

Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie

1. Serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli u św. Rity, który już za kilka dni – 6 stycznia 2024 roku – wyruszy w naszej parafii po raz czwarty. Ruszamy o godz. 11.00. Do Orszaku może przyłączyć się każdy, kto chce rozpocząć za Mędrcami ze Wschodu, radosną (niedługą) podróż do naszego Betlejem. Kolędując, złożymy pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu.(baner w załączniku)

2. Wielkie rodzinne Kolędowanie u św. Rity tuż, tuż…Zapraszamy tym razem w nietypowy sposób. Ciąg dalszy poniższej historii nastąpi 06 stycznia 2024 roku o godz. 19.00. ZAPRASZAMY

Parafia Świętej Rodziny w Warszawie (Zacisze)

Parafia Świętej Rodziny na Zaciszu w Warszawie przy ul. Rozwadowskiej 9/11 zaprasza 6 stycznia 2024 r. na Orszak Trzech Króli. O godz. 10.30 sprawowana będzie Msza św. dla dzieci, po której ok. 11.30 uformuje się orszak i przejdzie ze śpiewem kolęd ulicami Zacisza. Orszak zakończy się pokłonem Trzech Króli w stajence, która będzie przygotowana w namiocie obok kościoła. Zakończenie ok. 13.00.

Parafia Świętych Apostołów Jana i Pawła w Warszawie (Gocław)

Kolędowanie rozpocznie się o 17:00 w kościele. Zaśpiewamy prawie 20 kolęd i pastorałek w różnych aranżacjach.

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębe Wielkim

Parafia Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie