Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Etap Diecezjalny XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Etap Diecezjalny XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Pod patronatem Biskupa Warszawsko – Praskiego Romualda Kamińskiego 18 kwietnia 2024 roku w auli Akademika Praskiego odbył się etap diecezjalny XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Z etapu szkolnego do diecezjalnego zakwalifikowało się 39 uczniów z 18 szkół średnich z terenu naszej diecezji. W bieżącej edycji zakres merytoryczny obejmował Księgę Sędziów i Dzieje Apostolskie.

Do finału ogólnopolskiego w Niepokalanowie zakwalifikowali się uczniowie szkół z trzech różnych miast Diecezji Warszawsko-Praskiej:

  1. Dawid Zuchalski z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w  Legionowie,
  2. Jan Kajka z Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku,
  3. Konstanty Górski z LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim. 

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w etapie diecezjalnym gratulujemy. Dziękujemy nauczycielom religii, którzy pomagali swoim podopiecznym w procesie przygotowań do zmagań. Gorąco dziękujemy komisji konkursowej za uczciwe wyłonienie trójki finalistów oraz dyrektorowi Akademika Praskiego – ks. dr Wojciechowi Lipce za przyjęcie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pana Kamila Suleja – Prezesa Zarządu „Civitas Christiana” oraz pani Doroty Gontarczyk – koordynatora diecezjalnego za bardzo dobrą współpracę przy organizacji tego wydarzenia.

Wydział Nauki Katolickiej

fot. Civitas Christiana

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży