Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Wszystkich Świętych w parafiach diecezji warszawsko-praskiej

Wszystkich Świętych w parafiach diecezji warszawsko-praskiej

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych i w dni poprzedzające, w wielu parafiach naszej diecezji, odbyły się inicjatywy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, promujące świętość i przypominające, że błogosławieni i święci są wzorami ku odnajdywaniu własnej drogi ku świętości.

Poniżej relacje z niektórych wydarzeń. Jeżeli w zestawieniu brakuje Twojej parafii prosimy o przesłanie krótkiego opisu, zdjęć oraz linku do całej galerii na adres [email protected]


Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce

Bal Wszystkich Świętych odbył się we wtorek 31 października. Rozpoczęliśmy o godz. 17.00 różańcem u Sióstr Dominikanek, potem przeszliśmy ze śpiewem do Szkoły nr 4. Tam oddaliśmy cześć świętym, których relikwie były niesione w procesji. W szkole odbyły się konkursy, śpiew i słodki poczęstunek. Rodzice i parafianie przynieśli ciasta i słodycze, którymi były częstowanie dzieci, nie zabrakło nagród dla wygranych.

W parafii w dniu 1.XI dla wszystkich wiernych uczestniczących w Eucharystii czekała inscenizacja przypominająca o świętych, ich życiu wraz z możliwością modlitwy i oddania czci relikwiom I stopnia.  

Szymon Jałomużnik


Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym

W niedzielę, 29 października obchodziliśmy Dzień Świętych Obcowania. Dzieci, młodzież oraz pani Katechetka przebrali się za różnych  świętych. Następnie po zakończonej Eucharystii, wierni uczestniczyli w uroczystej procesji z relikwiami dookoła świątyni. Były zachwyty, pochwały i nagrody za najpiękniejszy kostium.


Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie

W parafii odbył się III Bal Świętych, który rozpoczął się Mszą Świętą, w czasie której odśpiewano litanię do wszystkich świętych. Na zakończenie dzieci przeszły w orszaku do sali, gdzie odbył się bal i konkurs na strój świętego.

fot. Salve Regina


Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

31 października o godz. 19:00, na cmentarzu odbył się Marsz Świętości, podczas Marszu modliliśmy się Litanią do Wszystkich Świętych, Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz modliliśmy się śpiewem.

Celem marszu jest zwrócenie uwagi na postaci świętych i błogosławionych, których życie i czyny są przykładem do naśladowania w życiu codziennym. Jest to nawiązanie do tradycji chrześcijańskiego święta Wszystkich Świętych, które podkreśla nasze życie po śmierci i cele ludzkiego życia, jakim jest zbawienie, czyli życie z Bogiem.

Kamila Dąbrowska

fot. Kamila Dąbrowska


Parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie

NOC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Na zakończenie miesiąca różańcowego a w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych w parafii na pl. Szembeka hucznie odchodziliśmy święto naszych patronów. Po Mszy św. wieczornej odmówiliśmy różaniec, a później w pochodzie wyszliśmy oznajmić, że święci są pośród nas! Były tańce, śpiewy, konkurs wiedzy o świętych oraz prezentacja strojów. Każdy mógł się napić ciepłej herbaty i pokrzepić słodkościami. Rozdawaliśmy też Boże Krówki z sentencjami świętych. Można było wylosować Świętego patrona na kolejny rok. Wiele emocji i zainteresowania wzbudził konkurs na widzę o świętych oraz na najlepszy strój. Najliczniejszą grupę stanowiły dziewczynki, które przebrały się za Maryję, ale nie zabrakło też aniołów Stróżów, archanioła Michała i Gabriela, a także współczesnych świętych, takich jak Święty Jan Paweł II i błogosławiony Carlo Acutis. Była z nami św. Rita, św. Barbara, św. Aleksy, św. Filomena i wielu innych. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym świętowaniu, szczególnie dorosłym, którzy także przybrali się za swoich patronów.

fot. arch. parafialne


Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie

31 października na terenie Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie odbył się Bal Wszystkich Świętych. Początkiem była Msza Święta się o godzinie 18:00, po jej zakończeniu księża, dzieci wraz z rodzicami przeszli Pochodem Świętych do Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Halinowie. Podczas balu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego “Mój ulubiony Święty”, dzieci mogły sprawdzić się w konkursie wiedzy o Świętych, był dj i zabawa taneczna oraz słodki bufet. Na balu bawiło się prawie 200 dzieci w większości przebranych za Świętych. Impreza zakończyła się o godzinie 21:00.

Patrycja Łaczmańska

fot. Patrycja Łaczmańska


Parafia Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie

31 października, w Parafii Pańskiego w Sulejówku – Miłośnie odbyła się druga edycja Balu Wszystkich Świętych. Wspólny czas rozpoczęliśmy Eucharystią. W trakcie kazania poznaliśmy Świętych, którzy swoje podobizny mają w naszej świątyni. Następnie udaliśmy się do sali, w której uroczystym polonezem, rozpoczęliśmy świętowanie. Pomiędzy tańcami mogliśmy wysłać pocztówkę do Świętego, za pomocą naszej niebiańskiej poczty. Rozstrzygnęliśmy konkurs na najlepszy strój, a także podobiznę Patrona. Wspólną zabawę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, oraz przepysznymi przekąskami wprost z pod fontanny czekoladowej!

Joanna Piechocka

fot. arch. parafialne


Parafia św. Izydora w Markach

Już po raz 8 w parafii św Izydora w Marach zgromadziliśmy się na nabożeństwie pod nazwą „Noc Świętych”. Modlitwa rozpoczęła się Różańcem Świętym, podczas którego w ramach rozważań wsłuchiwaliśmy się w słowa i życiorysy św. Oskara Romero, bł. Teresy Bracco, bł. Józefa Stanka, św. Antoniego z Padwy oraz bł. Jana Pawła I. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza św. poprzedzona procesją z relikwiami i śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych. W trakcie homilii ks. Rafał Legucki zaakcentował, że nasze grzechy i słabości nie zamykają nam drogi do świętości, że świętość to nie bezgrzeszność, ani perfekcyjność. Zachęcał nas do modlitwy o naszą świętości i o świętość dla drugiego człowieka. Po Mszy św. nastąpiła modlitwa dziękczynna za dar Świętych i Błogosławionych. Na koniec zgromadzeni wierni mieli możliwość indywidualnej modlitwy przed ponad 130 relikwiami z całego świata.

Szymon Gruszczyński

fot. Szymon Gruszczyński


Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie

31.10.2023r. od godz. 21.00 w parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w Warszawie prowadzonej przez Ojców Pasjonistów po raz drugi zgromadziliśmy się na NOCY ŚWIĘTYCH.

Nabożeństwo rozpoczęliśmy uroczystą procesją podczas, której było niesionych 39 relikwii świętych i błogosławionych przez przedstawicieli naszych parafian i sympatyków. Były z nami wyjątkowo relikwie św. Andrzeja Boboli, które na czas nabożeństwa przywiózł Ojciec Mieczysław JS. Uczestnicy Nocy Świętych brali udział w Liturgii Słowa, wysłuchali homilii wygłoszonej przez proboszcza Ojca Przemysława Śliwińskiego CP,  przystąpili do obrzędu namaszczenia poświęconym olejem z Ziemi Świętej, przyjęli Komunię Świętą, przeszli procesyjnie ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych z relikwiami Świętych i Błogosławionych wokół kaplicy, uwielbiali Boga modlitwą i śpiewam podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na koniec zostali indywidualnie pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem. Muzycznie animowała nabożeństwo diakonia Odnowy w Duchu Świętym – Parakletos.

Katarzyna Sweklej

fot. Katarzyna Sweklej


Parafia św. o. Pio w Warszawie

W ostatni czwartek października w parafii odmówiono różaniec ze Świętymi.

fot. arch. parafialne


Parafia św. Wawrzyńca w Gliniance

fot. Miłka Chwedczuk, Joanna Papiernik, Joanna Górecka


Parafia św. Faustyny w Warszawie

W sobotę, 28 października w parafii św. Faustyny w Warszawie odbył się Bal Świętych. Rozpoczął go o godz. 16 proboszcz parafii – ks. prał. Ryszard Ladziński. Uczestniczyły w nim dzieci przebrane za ulubionych świętych oraz ich rodzice. Bal prowadził wodzirej Piotr. Były tańce, zabawy, konkursy i zagadki związane z tematyką świętych oraz wiele innych atrakcji. Dzieci a także rodzice świetnie się bawili. Bal zakończył się przed godz. 18 modlitwą Litanii do Wszystkich Świętych.


Parafia św. Marii Magdaleny w Warszawie

We wtorek, 31 października w parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie odbył się Bal Świętych. Rozpoczął się o  godz. 18.00 od modlitwy litanią do Wszystkich Świętych zainicjowaną przez ks. Marcina – wikariusza. Uczestnicy przebrali się za wybranych świętych i błogosławionych. Zabawie towarzyszyły liczne konkursy, zagadki związane z tematyką świętych oraz wiele innych atrakcji. Wszyscy świetnie się bawili. Bal zakończył się wręczeniem nagród zwycięzcom konkursów i wspólną modlitwa. 

fot. arch. parafialne


Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie

Każdy może być Świętym. Już trzeci raz w parafii Świętej Rity wyruszyliśmy “W drogę ze Świętymi”. W niedzielę 29.10 po Eucharystii mali i duzikrólowie i rycerze, księża i świeccy a nawet całe rodziny wyruszyły w radosnym pochodzie dając świadectwo wiary w Świętych Obcowanie.

fot. arch. parafialne


Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze

Bal Świętych rozpoczął się Mszą Świętą, na którą dzieci przybyły już przebrane w stroje świętych. Po Mszy dzieci wraz z opiekunami udały się na świętowanie do auli. Tam księża prowadzili tańce, piosenki z pokazywaniem, quiz o świętych… Rodzice mogli spędzić czas w kawiarni – panowała wspaniała rodzinna atmosfera. Podczas przerwy wszyscy zajadali się popcornem i pysznymi słodyczami, przyniesionymi przez uczestników. Wydarzenie zostało zwieńczone wspólną modlitwa dziękczynną. 

W Balu wzięło udział około 100 dzieci. 


Parafia Świętej Rodziny w Warszawie

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w Parafii Świętej Rodziny na Zaciszu w Warszawie odbył się bal dla dzieci, młodzieży i rodzin pod hasłem „Mój Przyjaciel Święty”. Podczas Mszy Świętej wystawione były relikwie świętych i błogosławionych, które później niesione były w pochodzie ulicami Zacisza. Następnie w domu parafialnym odbył się bal przygotowany przez lektorów i ministrantów oraz młodzież oazową przy pomocy mam dzieci ze scholi i starszych scholanek. Kiedy dzieci bawiły się przy muzyce, rodzice mieli możliwość porozmawiania przy herbacie. Atrakcjami były pląsy, konkurs na przebranie za świętego, pizza i słodkości. 

Katarzyna Pawlak

fot. Katarzyna Pawlak


Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Wydarzenie odbyło się w niedzielę 29 października, rozpoczęliśmy Mszą św. o 15.00, potem w korowodzie przeszliśmy do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie bawiliśmy się razem z wodzirejami – rodziną Moniki i Pawła Łaczmańskich. Naszymi gośćmi były siostry franciszkanki Rodziny Maryi. Głównymi patronami wydarzenia była błogosławiona rodzina Ulmów. Józef Ulma robił zdjęcia wszystkim chętnym, a Wiktoria częstowała ciasteczkami. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie – losowały świętego i robiły z nim zakładkę. Wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Agata Trebnio

fot. Agata Trebnio


Parafia Wniebowzięcia NMP w Celestynowie

31 października, po Mszy św. wieczornej, z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Celestynowie wyruszył pierwszy w parafii Orszak Wszystkich Świętych. Przemierzaliśmy ulice naszej parafii, aby w strojach świętych zakonników i zakonnic, duchownych i świeckich cieszyć się z orędownictwa naszych patronów i przypomnieć sobie, że tak jak oni jesteśmy powołani do świętości. Podczas drogi modliliśmy się różańcem, słuchaliśmy historii o świętych, mogliśmy wziąć udział w konkursie oraz słuchaliśmy piosenek śpiewanych przez naszą parafialną, dziecięcą scholę oraz wspólnotę uwielbieniową. Całość wydarzenia zakończyła się błogosławieństwem oraz wspólnym tańcem. 

ks. Mateusz Proczek

fot. Andrzej Bigos

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży