Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Święta kończąca peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Warszawsko-Praskiej

Msza Święta kończąca peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Warszawsko-Praskiej

W sobotę 18 maja zakończyła się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów, które pielgrzymują po polskich diecezjach. Mszy Świętej w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie przewodniczył bp Romuald Kamiński.

W homilii biskup Kamiński mówił, że odwagą wykazała się cała rodzina Ulmów:

To rodzice podejmowali decyzję, że przygarniemy naszych sąsiadów, żeby im dać szansę przeżyć. Czy dzieci to słyszały, oczywiście, bo trudno sobie wyobrazić, żeby nie zauważyły kilkunastu osób, które przyszły pod dach. Czy nie wiedziały, co się dzieje? Te starsze nie tylko wiedziały, że zostaną przygarnięte inne osoby, ale też rozumiały, dlaczego będą przygarnięte i co się z tym może wiązać. 

Jak dodał peregrynacja relikwii po Polsce jest szansą na umocnienie wiary w narodzie:

Całe wielkie przedsięwzięcie z peregrynacją relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w naszej Ojczyźnie jest właśnie po to, żeby dokonać w dzisiejszym czasie zasiewu, żeby fundament, na którym budujemy nasze życie, był mocniejszy.

Relikwie bł. Rodziny Ulmów przekazała do Diecezji Warszawsko-Praskiej Archidiecezja Warszawska. Przez tydzień odwiedziły różne części diecezji. Codziennie na modlitwie gromadziły się setki osób. Ostatnim punktem było spotkanie dla rodzin z dziećmi w Domu św. s. Faustyny w Ostrówku. Z Diecezji Warszawsko-Praskiej relikwie zostały przekazane do parafii Świętej Rodziny w Wyszkowie (Diecezja Łomżyńska).

8 czerwca odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do kościoła św. Doroty w Markowej. Będzie to dziękczynienie za dar beatyfikacji bł. rodziny Ulmów i czas peregrynacji ich relikwii w Diecezji Warszawsko-Praskiej, a także możliwość odebrania relikwii przez chętne parafie.

fot. Marcin Tafejko

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży