Diecezja Warszawsko-Praska » Śp. ks. Tadeusz Władysław Regucki

Śp. ks. Tadeusz Władysław Regucki

Kuria Biskupia Warszawsko-Praska zawiadamia:

W sobotę, 9 marca 2024,
w Hospicjum Caritas Diecezji Kieleckiej w Miechowie,

w wieku 86 lat lat,
w 58. roku kapłaństwa
zmarł

ś. † p.
ks. Tadeusz Władysław Regucki

b. proboszcz parafii w Trawach, Kałuszynie, Gliniance i Warszawie-Aleksandrowie,
rezydent parafii św. Wacława w Warszawie na Gocławku.

Ksiądz Tadeusz Władysław Regucki urodził się 14 marca 1938 roku w Pstroszycach. Pochodził z parafii Grobu Bożego w Miechowie, w diecezji kieleckiej.

Formację duchową odbywał w Zgromadzeniu Najświętszych Serc Jezusa i Maryi oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza, znanych jako Sercanie Biali. Tam też przyjął święcenia kapłańskie.

W strukturach duchowieństwa diecezjalnego archidiecezji warszawskiej pracował od roku 1983 – był wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach (1983-1985, obecnie DŁ) i Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłosnej (1985-1988). Po upływie stosownego okresu kanonicznego, 25 września 1987 roku został inkardynowany do prezbiterium archidiecezji warszawskiej.

W 1988 roku został skierowany do ośrodka duszpasterskiego w Trawach, by kontynuować prace nad powstawaniem parafii. Początkowo mianowany administratorem (do 1990), następnie został mianowany pierwszym proboszczem nowo powstałej parafii Przemienienia Pańskiego w Trawach (1990-1992).

W kolejnych latach bp Kazimierz Romaniuk mianował go proboszczem w parafiach Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie (1992-1995) i św. Wawrzyńca w Gliniance (1995-2007). Odznaczył go także przywilejem rokiety i mantoletu (06.09.2002). Abp Sławoj Leszek Głódź powierzył ks. Reguckiemu parafię
Wieczerzy Pańskiej w Warszawie-Aleksandrowie (2007-2009).

W sierpniu 2009 roku śp. Ksiądz Tadeusz został rezydentem parafii św. Wacława na warszawskim Gocławku.
Ze względu na stan zdrowia od czterech lat przebywał w ośrodku hospicyjnym w Miechowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą we środę,
13 marca 2024 roku w parafii św. Jadwigi Królowej w Pstroszycach Pierwszych (d. kielecka).
Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 13.00.
Po Eucharystii ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Dobry Jezu, okaż Księdzu Tadeuszowi swoje miłosierdzie!