Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa

Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa


Czcigodni księża,

katecheci, opiekunowie wspólnot młodzieżowych,

drodzy młodzi,

kontynuując tradycję corocznej modlitwy za młodzież w parafiach naszej diecezji, zapraszamy na Mszę Świętą w liturgiczne wspomnienie bł. Carlo Acutisa.

Ufamy, że ten orędownik jest dobrym patronem na trudne czasy, szczególnie dla młodzieży – nie tylko z terenu naszej diecezji, ale także z całej Polski.

12 października (środa) w liturgiczne wspomnienie błogosławionego Carla Acutisa, w parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński, który udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.00.

Zachęcam do przekazania tej informacji grupom młodzieżowym naszej diecezji. Mając świadomość, że to właśnie modlitwa za wstawiennictwem błogosławionego jest najistotniejsza, mamy pragnienie serca, aby ten dzień był co roku szczególnym czasem dla naszej diecezji, kiedy to w kolejnych parafiach będą odbywać się podobne uroczystości. Zachęcamy także do omadlania spraw młodzieży w parafiach diecezji warszawsko-praskiej.

Szczegóły wydarzenia, materiały graficzne, zaproszenie video, a także modlitwa nowenną nagrana przez młodzież, dostępne są tutaj.

ksiądz Michał Dziedzic
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży