Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa

Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa

  • To wydarzenie minęło.

12 października obchodzone jest liturgiczne wspomnienie bł. Carlo Acutisa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży przez wstawiennictwo tego młodego świętego. 

Chcemy modlić się co roku w świątyniach na terenie naszej diecezji, w których znajdują się relikwie bł. Carlo. W drugim roku naszej modlitwy, miejscem spotkania, będzie parafia św. Karola Boromeusza w Warszawie.

Mszę Świętą o godz. 18:00 odprawi bp Romuald Kamiński. Od 3 października modlić będziemy się również nowenną do Błogosławionego, w kolejnych dniach polecając szczegółowe intencje:

3.10 – I dzień nowenny – za Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej.

4.10 – II dzień nowenny – za rodziny naszej diecezji.

5.10 – III dzień nowenny – za wszystkich korzystających z nowoczesnych technologii o mądrość i roztropność w korzystaniu z nich.

6.10 – IV dzień nowenny – za dzieci i młodzież naszej diecezji, które są zniewolone przez złego ducha; będące daleko od kościoła – o łaskę nawrócenia.

7.10 – V dzień nowenny – za wszystkie wspólnoty młodzieżowe działające na terenie naszej diecezji, by wzrastały na Chwałę Pana i prowadziły kolejne osoby ku Bożej miłości.

8.10 – VI dzień nowenny – za przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o otwarcie na dary Ducha Świętego.

9.10 – VII dzień nowenny – o świętość życia wszystkich prezbiterów naszej diecezji.

10.10 – VIII dzień nowenny – o odwagę w odpowiadaniu na głos powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego, małżeństwa przez młodych naszej diecezji.

11.10 – IX dzień nowenny – za wszystkie osoby z naszej diecezji podejmujące w swoich środowiskach i wspólnotach nieustanną modlitwę za dzieci i młodzież.

Kolejne dni nowenny odmawiają członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oddziału przy parafii św. Hieronima w Starej Miłosnej. Zachęcamy do codziennej, wspólnej modlitwy – indywidualnej i wspólnotowej.


10 października 2020 roku, do grona błogosławionych Kościoła katolickiego został włączony 15-letni mediolańczyk – Carlo Acutis. Ten młody chłopiec był bardzo rozmiłowany w Eucharystii, którą nazywał swoją autostradą do nieba. Jako siedmiolatek – dwa lata wcześniej niż jego rówieśnicy – przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. Od tego dnia starał się codziennie uczestniczyć we Mszy św., aby przyjmować Jezusa do swego serca. Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, oto mój plan na życie – zapisał w swoim duchowym dzienniku. W wieku 15 lat nagle zachorował na ostrą białaczką. Swoje cierpienia ofiarował – jak sam powiedział – za papieża i Kościół, aby uniknąć czyśćca i iść prosto do nieba. Zmarł 12 października 2006 r.

Carlo tworzył strony internetowe, które służyły do ewangelizowania. Jego dziełem jest m.in. serwis, gdzie można znaleźć opisy cudów eucharystycznych na całym świecie, w tym – dodane już po śmierci Carlo – opisy zdarzeń w Sokółce i Legnicy. Strona jest dostępna w 16 językach i miesięcznie odwiedza ją blisko 100 tys. ludzi. Przygotowana przez bł. Carlo wystawa o cudach eucharystycznych wędruje po różnych zakątkach świata.

Szczegóły

Data:
12 października 2023
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategorie Wydarzenie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Parafia św. Karola Boromeusza w Warszawie (Lesie)
Kadetów 33
Warszawa, mazowieckie 03-987
+ Google Map
Phone
888 238 288
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży