Diecezja Warszawsko-Praska » XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego

XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego

Czcigodni Ojcowie, Księża i Bracia zakonni,
Członkowie i Członkinie zgromadzeń zakonnych i instytutów świeckich życia konsekrowanego,
Dziewice konsekrowane i Wdowy pobłogosławione,
Osoby reprezentujące wszystkie formy życia konsekrowanego,

zbliża się XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Z woli św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest szczególną okazją, by dziękować Bogu za dar powołania każdej i każdego z Was, za charyzmaty Waszych Zgromadzeń i Instytutów, za bogactwo łaski, za duchową płodność i za owoce Waszego życia radami ewangelicznymi.

W orędziu z okazji pierwszego Dnia Życia konsekrowanego, 2 lutego 1997 roku św. Jan Paweł II wyrażał pragnienie, aby jego obchody: „gromadziły osoby konsekrowane wraz z innymi wiernymi dla wspólnego wychwalania z Dziewicą Maryją wielkich dzieł Bożych, których Pan dokonuje w wielu synach i córkach”.

Jesteście wybraną cząstką naszego Kościoła lokalnego.
Serdecznie zapraszam Was do bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła
i św. Floriana Męczennika w piątek, 02 lutego 2024 roku, na godzinę 15.00.

Przeżywając Ofiarowanie Jezusa Chrystusa w świątyni, przypominając sobie świadectwo starca Symeona i prorokini Anny, będziemy prosić, byście z radością ofiarowywali siebie Bogu, Kościołowi i bliźnim, byli dla świata światłem i ewangelicznym zaczynem wiary, nadziei i miłości.

Równie serdecznie zapraszam wszystkich wiernych, którzy zechcę w tym dniu modlić się z Wami i za Was.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski