Diecezja Warszawsko-Praska » XXIII Dzień Papieski – Jan Paweł II. Cywilizacja życia

XXIII Dzień Papieski – Jan Paweł II. Cywilizacja życia

Już niebawem, bo w niedzielę 15. października br., przeżywać będziemy w całym kraju XXIII Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Wydarzenie to zostanie poprzedzone listem Episkopatu Polski, który należy odczytać tydzień wcześniej, to znaczy w niedzielę 8. października.

Chcąc pomóc w bardziej owocnym przeżyciu tego dnia zamieszczam poniżej materiały, które mogą stanowić w tym duże ułatwienie.

ks. Michał Stachera
Koordynator Diecezjalny
Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Zamysł idei oraz cztery wymiary Dnia Papieskiego, czyli informacje czym jest Dzień Papieski.

Interpretacja tegorocznego hasła.

Informacje o wręczanej co roku w przededniu Dnia Papieskiego nagrodzie Totus Tuus, nazywanej niekiedy Katolickim Noblem

Jak zarejestrować sztab zbiórki publicznej, dzięki czemu będzie można zbierać fundusze na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przez cały miesiąc październik, nie tylko przy kościele, lecz także na terenach publicznych.

Pod poniższym linkiem zamieszczone zostały materiały katechetyczne (konspekty lekcji w przedszkolu, szkole podstawowej i ponadpodstawowej, a także konspekt apelu szkolnego), liturgiczne(propozycja modlitwy powszechnej i Apelu Jasnogórskiego), graficzne (plakaty dla parafii oraz miast) oraz informacje związane z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia (historia, idea oraz profil działalności).

Materiały prasowe