Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Rekolekcje dla organistów obu diecezji warszawskich

Rekolekcje dla organistów obu diecezji warszawskichKomisja Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej oraz Komisja Muzyki Kościelnej Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają wszystkich muzyków kościelnych obu diecezji warszawskich na rekolekcje, które służą pogłębieniu formacji duchowej, a także liturgicznej. Wspólna modlitwa przyczynia się również do integracji środowiska muzyków kościelnych, posługujących codziennie w różnych ośrodkach duszpasterskich.

Rekolekcje odbędą się w I tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 20 do 22 lutego 2024 r. w Domu św. Siostry Faustyny w Ostrówku przy ul. Św. Faustyny 5 (z Warszawy można dojechać pociągiem KM z Dworca Wileńskiego do stacji Klembów, która graniczy z Ostrówkiem. Od stacji do Domu św. Faustyny jest odległość niespełna 3 km.). Początek we wtorek o godz. 1030, zakończenie w czwartek ok. godz. 1400.

Organiści mają obowiązek uczestnictwa w rekolekcjach zgodnie z Regulaminem dla Organistów Diecezji Warszawsko-Praskiej, jak również § 25 Regulaminu Muzyków Kościelnych Archidiecezji Warszawskiej, a koszt (300 zł) „pokrywa, w części lub w całości, parafia bądź rektorat”. Przypominają o tym obowiązku także biskupi polscy w Instrukcji o muzyce kościelnej z  2017 r. (§ 12a). Na rekolekcje zapraszamy również pozostałych muzyków kościelnych, a zwłaszcza dyrygentów chórów i innych zespołów wokalnych działających przy parafiach. Po zakończeniu rekolekcji omówione będą sprawy bieżące dotyczące muzyki w Kościele.

Organistów, którzy nie mogą wziąć udziału w tegorocznych rekolekcjach, prosimy o przesłanie do Komisji Muzyki Kościelnej swojej diecezji informacji o ewentualnej niemożności uczestnictwa.

Muzyków kościelnych prosimy o zgłoszenie udziału w rekolekcjach e-mailem na adres: [email protected] do 10 lutego 2024 r.

ks. Mariusz Rybałtowski
przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej
Diecezji Warszawsko-Praskiej

ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber
przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej
Archidiecezji Warszawskiej

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży