Diecezja Warszawsko-Praska » Podziękowanie za Zlot Liturgicznej Służby Ołtarza

Czcigodni Księża,
drogie Siostry Zakonne,
drodzy świeccy Opiekunowie grup,

dziękujemy Bogu za piękny czas wspólnoty na Diecezjalnym Zlocie Liturgicznej Służby Ołtarza, który odbył się 16 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Duża frekwencja ministrantów, lektorów, scholanek i bielanek to owoc Waszej całorocznej pracy włożonej w opiekę nad duchowym rozwojem dzieci i młodzieży.

Wrześniowe wydarzenie jest zwieńczeniem cotygodniowych spotkań w parafiach naszej diecezji. W świecie, który pełen jest pokus rozbijających integralny rozwój młodego człowieka, szczególnie ważna jest pasja z jaką oddajecie się pracy wychowawczej i duszpasterskiej. Jest to żywy przykład pięknego trudu podejmowanego na rzecz drugiego człowieka. Jak mówił św. Jan Bosko: Chcecie zrobić rzecz dobrą? Wychowujcie młodzież. Chcecie zrobić rzecz świętą? Wychowujcie młodzież. Chcecie zrobić rzecz najświętszą? Wychowujcie młodzież. Chcecie uczynić rzecz boską? Wychowujcie młodzież. Co więcej, wśród rzeczy boskich ta jest najbardziej boska.

Życzymy wiele sił na rozpoczynający się rok formacyjny.

ks. Michał Dziedzic
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży