Diecezja Warszawsko-Praska » Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny

Drodzy księża,

podczas 380. Zebrania Planarnego Konferencji Episkopatu Polski, (25 i 26 września 2019 r. w Płocku), biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństwa
i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Tego dnia chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu daru miłości, kobieta i mężczyzna otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Konieczne jest dzisiaj świadectwo małżonków, którzy swoim życiem pokazują, że wierność jest możliwa, a współpraca z Bożą łaską zawsze przynosi owoce.

Ten rok jest szczególny, gdyż po naszych diecezjach peregrynują relikwie bł. rodziny Ulmów. To również czas, aby przypomnieć o powszechnym powołaniu do świętości, które jest możliwe w codziennym życiu rodziny.

Prosimy wszystkich duszpasterzy, aby zorganizowali w parafiach obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i w homilii zwrócili uwagę wiernych na wartość sakramentalnego małżeństwa.

W tym celu przesyłamy  obrzęd liturgii odnowienia przyrzeczeń małżeńskich podczas Eucharystii wraz z błogosławieństwem małżeństw i rodzin oraz propozycję modlitwy wiernych.

Z życzeniami błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia,

ks. dr Robert Wielądek