Diecezja Warszawsko-Praska » Nowenna przed beatyfikacją rodziny Ulmów, 1-9.09.2023

Nowenna przed beatyfikacją rodziny Ulmów, 1-9.09.2023

Czcigodni Księża Proboszczowie,

Archidiecezja Przemyska przygotowała materiały duszpasterskie pomagające przygotować parafie w Polsce na tę niezwykłą beatyfikację całej rodziny (10 września 2023). Proponowana nowenna koncentruje się wokół sprawowanej codziennie Mszy świętej. Nie wymaga więc od duszpasterzy szczególnych, dodatkowych przygotowań. Wystarczy tylko sięgnąć po gotowe materiały duszpasterskie i twórczo je wykorzystać, w ramach swoich parafialnych możliwości i własnej gorliwości kapłańskiej.  Na każdy dzień nowenny przygotowano: wprowadzenie do Eucharystii, propozycję homilii i modlitwę powszechną. Dodatkowo, po Mszy świętej proponuje się krótką adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej modlitwy kierowanej przez kilka podpowiedzi celebransa.

Dodatkowo polecam materiały duszpasterskie, które znajdują się na stronie internetowej (w zakładce pomoce): ulmowie.pl (propozycje homilii, nabożeństw dróg krzyżowych i rozważań różańcowych)

W tym roku Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę (23-24.09) rozpocznie peregrynację relikwii rodziny Ulmów po diecezjach w Polsce. W naszej diecezji relikwie będą w dniach 11-18 maja 2024.

Serdecznie zapraszamy parafie naszej diecezji do organizowania wyjazdów parafialnych na to ogólnopolskie spotkanie rodzin w Częstochowie (plan i plakat pielgrzymki w najbliższym czasie).

ks. Robert Wielądek
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin