Diecezja Warszawsko-Praska » Nowe róże różańca rodziców za dzieci

Nowe róże różańca rodziców za dzieci

W środę 8 grudnia w parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym miało miejsce uroczyste zawierzenie dwóch róż różańca rodziców za dzieci, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00. Powstałe róże objęły za swych patronów  św. Józefa i św. Monikę.
Ksiądz Proboszcz Tomasz Osiadacz wygłosił okolicznościowe kazanie: włączając się do wspólnoty, jaką jest róża różańcowa, nigdy nie jesteśmy sami. Każda rozważana tajemnica różańcowa przynosi błogosławiony owoc dla Was – modlących się i dla tych, w których intencjach się modlicie.
Następnie osoby z róż różańca rodziców otrzymały indywidualne błogosławieństwo, pamiątkowe różańce oraz obrazki swoich patronów.
Składając Akt Zawierzenia dzieci w modlitwie różańcowej byliśmy w łączności duchowej z Matką Bożą Oliwską – Patronką Różańca Rodzin.
Dziękujemy za wszelką pomoc przy zakładaniu róż – różaniecrodzicow.pl oraz pani Anecie Szafoni, liderce różańca rodzin przy diecezji warszawsko-praskiej.

Marzena Plutecka
(moderator róż)