Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkówny

Modlitwa w intencji młodzieży za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkówny


Czcigodni księża,
katecheci, opiekunowie wspólnot młodzieżowych,
drodzy młodzi,

kult błogosławionej Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży ma od roku szczególne miejsce na terenie naszej diecezji. W niektórych parafiach są obecne jej relikwie. Ufamy, że ta orędowniczka jest dobrym patronem na trudne czasy, szczególnie dla młodzieży – nie tylko z terenu naszej diecezji, ale także z całej Polski, dlatego chcemy wspólnie świętować liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny.

Kontynuując tradycję corocznej modlitwy w parafiach naszej diecezji zapraszamy w tym roku do parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnej.

18 listopada (sobota) w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył bp Jacek Grzybowski. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Księży chcących włączyć się do koncelebry prosimy o zabranie własnych alb i przybycie do zakrystii nie później niż o godz. 17:45.

Zachęcam do przekazania tej informacji grupom młodzieżowym naszej diecezji. Mając świadomość, że to właśnie modlitwa za wstawiennictwem błogosławionej jest najistotniejsza, mamy pragnienie serca, aby ten dzień był co roku szczególnym czasem dla naszej diecezji, kiedy to w kolejnych parafiach będą odbywać się podobne uroczystości.

Szczegóły wydarzenia, materiały graficzne, zaproszenie video, a także modlitwa nowenną nagrana przez młodzież, dostępne są tutaj.

ksiądz Michał Dziedzic
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży