Diecezja Warszawsko-Praska » Kurs Lektorski 2023/2024

Kurs Lektorski 2023/2024

W niedzielę, 5 listopada 2023, o godz. 15:00 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie (ul. Mehoffera 2) rozpocznie się nowy kurs centralny przygotowujący kandydatów do wykonywania funkcji lektora.

Zgłoszony może zostać ministrant z parafii diecezji warszawsko-praskiej, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii (od 8 klasy podstawówki).

Zapisy podczas pierwszego spotkania. Dokumenty wymagane przy zapisie: imienne skierowanie od ks. proboszcza z parafii miejsca zamieszkania (posługiwania) oraz 70 zł wpisowego (materiały + koszt krzyża lektorskiego). Więcej informacji: http://praskalso.pl/kurs-dla-lektorow

Księży, którzy chcą zorganizować kurs lektorski dla swojego rejonu duszpasterskiego prosimy o kontakt z duszpasterzem lektorów ([email protected]).

ks. Jakub Sędek
Diecezjalny Duszpasterz Lektorów