Diecezja Warszawsko-Praska » Książka o bł. Carlo Acutisie

Książka o bł. Carlo Acutisie

12 października, we wspomnienie bł.  Carlo Acutisa, zachęcamy do zapoznania się z książką o tym młodym błogosławionym. Ilustrowana opowieść o zwyczajnym chłopcu w jeansach i adidasach, który został świętym po zaledwie piętnastu latach ziemskiego życia, to propozycja dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych pracujących z młodymi – katechetów, animatorów grup parafialnych i rodziców.

Książka ma formę „notatnika” z miejscami zachęcającymi czytelnika do zapisania różnych informacji (np. daty własnego chrztu czy pierwszej komunii). Oprócz historii życia chłopca są w niej przybliżone zagadnienia takie jak czyściec, czy sakramenty. O wszystkim opowiada Carlo z perspektywy swojej relacji z Jezusem.

Książka posiada imprimatur diecezji warszawsko-praskiej.

Na stronach z ilustracjami znajdują się cytaty bł. Carlo Acutisa.

Autorką tekstu oraz ilustracji jest Karolina Błażejczyk – dyrektor biura prasowego diecezji warszawsko-praskiej.

Zamówienia na książkę składać można na adres [email protected]. Koszt egzemplarza to 30 zł. Można zakupić ją w sklepie internetowym.

ksiądz Michał Dziedzic
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży