Diecezja Warszawsko-Praska » Jesienne rekolekcje dla KSM i osób zainteresowanych wspólnotą

Jesienne rekolekcje dla KSM i osób zainteresowanych wspólnotą

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na jesienne rekolekcje 2023. Są one obowiązkowe dla młodych formujących się w oddziałach KSM w parafiach diecezji warszawsko-praskiej, ale zaproszeni są również wszyscy chętni młodzi i księża pragnący lepiej poznać tę wspólnotę lub planujący w przyszłości założyć oddział w swojej parafii.

Hasłem rekolekcji są słowa bł. Chiary Badano: “Mam wszystko”.

Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Paś oraz młodzież związana z duchowością komunii Ruchu Focolari. Ksiądz Marcin to znany z Instagrama duszpasterz młodzieży w Gliwic, prowadzący warsztaty empatyczne, współorganizator Festiwalu Życia w Kokotku.

Rekolekcje odbędą się w dniach 6-8 października 2023 roku, w domu rekolekcyjnym Sióstr Służebnic Ducha Świętego w Sulejówku (ul. Wspólna 45, 05-070 Sulejówek).

Zapisy na adres [email protected] do 1 października 2023 r.

Szczegółowy plan:

17:00 – zakwaterowanie do 18:30
18:00 – kolacja
18:45 – poznanie i wprowadzenie w temat (film)
20:15 – praca w grupach
21:00 – modlitwa wieczorna (kompleta) + adoracja indywidualna do 23:00

8:00 – śniadanie
9:00 – konferencja 1 + wprowadzenie do medytacji
9:45 – medytacja + adoracja Najświętszego Sakramentu
11:00 – praca w grupach
12:15 – Msza Święta
13:00 – obiad
15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia + konferencja 2
15:30 – praca w grupach
17:00 – nieszpory z konferencją 3
18:00 – kolacja (integracyjne ognisko, dlatego weźcie ubrania na zmianę, odpowiednie do czasu przy ognisku [wygodne, bo będziemy tradycyjnie tańczyć belgijkę i inne takie], a także coś cieplejszego [to już jednak jesień, nawet jeśli piękna i złota] i na komary [żeby nie psuły nam wspólnego czasu].
21:37- adoracja indywidualna do 23.00

8:00 – śniadanie
9:00 – spotkanie w grupach
10.00 – medytacja + adoracja Najświętszego Sakramentu
11:15 – Collatio- dzielenie się Słowem całej grupy rekolekcyjnej
12:15 – Msza Święta
13:00 – obiad *prosimy przy zapisach o informację o tym, czy potrzebujecie tego posiłku. Obowiązkowa część rekolekcji kończy się Mszą Świętą. Wspólny obiad dla chętnych. Rezygnacja z obiadu nie zmienia ceny za rekolekcje.

KOSZT udziału 150 zł, ale jeśli ta kwota przewyższa twoje aktualne możliwości finansowe, prosimy o kontakt na [email protected], coś wymyślimy.

ks. Michał Dziedzic
asystent diecezjalny KSM