Diecezja Warszawsko-Praska » Betlejemskie Światło Pokoju 2023 – „Czyńmy pokój”

Betlejemskie Światło Pokoju 2023 – „Czyńmy pokój”

Harcerze przekazali na ręce biskupa Romualda Kamińskiego Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku akcji towarzyszy hasło „Czyńmy pokój”.

Płomień przekazali Polakom skauci ze Słowacji. Betlejemskie światło pokoju przed Bożym Narodzeniem dociera do wielu parafii, wspólnot kościelnych, ale także szkół i urzędów.

Biskup Romuald Kamiński, przyjmując światło od harcerzy przypomniał, że symbolizujący pokój płomień, przybywa z miejsca toczonego przez wojnę:

Ten rok jest szczególny – mamy świadomość, że światło pokoju, światło betlejemskie, światło zwiastujące Pana Jezusa jako Tego, który niesie pokój, przychodzi z centrum przemocy, nienawiści, toczącej się wojny. Tego do tej pory w takiej skali nie było. To nam uświadamia, jak wielka praca jest przed nami, jak wielkie zadania i to jak ten pokój jest bardzo kruchy.

Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej dodał, że nienawiść i wojna są wypadkową braku pokoju w ludzkich sercach:

Toczące się wojny, nienawiść i mocno zdynamizowana sytuacja w świecie to efekt końcowy tego, że wielu ludzi nie ma pokoju serca.

Światło dla Kurii Warszawsko-Praskiej przekazali harcerze z 211 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej ZHP „Kaskada”.

fot. Karolina Błażejczyk