Diecezja Warszawsko-Praska » Adwentowy dzień skupienia katechetów

Adwentowy dzień skupienia katechetów

W sobotę, 9 grudnia w auli kurialnej nauczyciele religii z diecezji warszawskiej–praskiej spotkali się na adwentowym dniu skupienia. Spotkanie rozpoczął dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej ks. Mariusz Czyżewski, który w kilku serdecznych słowach powitał nauczycieli religii. Następnie przedstawił ks. Grzegorza Mądrego, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, który wygłosił konferencję o potrzebie pokoju serca w dzisiejszym świecie i zawierzeniu się Panu Bogu przez Matkę Najświętszą. Obecność Stwórcy w człowieku wnosi upragniony pokój zarówno na płaszczyźnie rodzinnej, jak i w środowisku zawodowym. Po katechezie zebrani mieli możliwość modlitwy prywatnej w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z sakramentu spowiedzi. Punktem kulminacyjnym dnia skupienia była Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego, który w kazaniu podziękował za pracę i podkreślił wielką rolę, jaką dzisiaj odgrywają nauczyciele religii. Ordynariusz przypomniał, że owoce posługi nauczycieli religii mogą być zauważone nie tylko obecnie, ale również w życiu dorosłym uczniów.
Dzień skupienia zakończył się spotkaniem przy kawie, przywitaniem ze św. Mikołajem oraz podzieleniem się doświadczeniami w pracy z młodzieżą.
Dzień skupienia dla rejonu mińskiego zaplanowany jest na sobotę, 15 grudnia o godz. 15.00 w Zespole Szkół przy ul. K. Sosnkowskiego 43 w Mińsku Mazowieckim.

Wydział Nauki Katolickiej

fot. s. Cecylia Stusowicz USJK