Diecezja Warszawsko-Praska » 40. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

40. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W 2024 roku przypada 40 rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, kapłana Archidiecezji Warszawskiej, który posługiwał także w parafiach należących obecnie do Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko w czasach komunizmu, z ewangeliczną gorliwością, uwalniał ludzkie serca od lęku i nienawiści, głosił prawdę, wprowadzał pokój i jedność, przywracał nadzieję i wskrzeszał wiarę. Jego działalność i męczeństwo uwieńczone beatyfikacją przyczyniły się do przemiany życia wielu osób w Polsce i poza jej granicami.

Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki (Archidiecezja Warszawska) w roku 40 rocznicy męczeństwa kapłana, zaprasza do podjęcia szczególnej modlitwy o wewnętrzną i społeczną przemianę. Modlitwa trwać będzie 37 tygodni, tyle ile lat żył ksiądz Popiełuszko. Rozpocznie się 28 lutego, w rocznicę pierwszej, odprawionej przez niego Mszy za Ojczyznę. Zakończy się w listopadzie, w miesiącu rocznicy pogrzebu.

Szczegółowe informacje, teksty modlitw i rozważań dostępne są na stronie: https://popieluszko.net.pl/40rocznica/

ks. Tomasz Kalinowski
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego