Diecezja Warszawsko-Praska » Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Roberta Guta

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Roberta Guta

Z głębokim żalem informuję, że pogrzeb śp. Księdza Kanonika Roberta Guta, zmarłego tragicznie 29 listopada 2023 roku w Sierra Leone, odbędzie się 18 grudnia 2023 roku. Uroczystości będą miały następujący przebieg: o godzinie 12.00 w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, przy ul. Floriańskiej 3, zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa, po której ciało Księdza Roberta zostanie przewiezione na Cmentarz parafialny w Kobyłce i złożone w grobie rodzinnym.

Do udziału w modlitwie zapraszam wszystkich diecezjan, duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. W trosce – o umożliwienie udziału w łączności duchowej dla osób przebywających poza granicami Polski – na diecezjalnym kanale YouTube zostanie przeprowadzona transmisja z Mszy Świętej.

Zastrzegam, że ze względu na kwestie związane z komunikacją lotniczą istnieje możliwość zmiany harmonogramu uroczystości pogrzebowych.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski