Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów w diecezji warszawsko-praskiej

Peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów w diecezji warszawsko-praskiej


W dniach 11-18 maja 2024 r. w diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. W trwającym Roku Modlitwy chcemy zaprosić wszystkie parafie do modlitwy o świętość naszych rodzin, ale także o nowe powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego.

            Zapraszamy na Mszę Świętą rozpoczynającą peregrynację 11 maja na godz. 18.00 do bazyliki katedralnej sprawowaną przez ks. Romualda Kamińskiego, biskupa warszawsko-praskiego. Eucharystia poprzedzona będzie procesją różańcową z kościoła o. Paulinów (ul. Długa 3) o godz. 16.45, podczas niej dokona się przeniesienie relikwii bł. rodziny Ulmów z archidiecezji warszawskiej do naszej diecezji.

            Podczas tego tygodnia zapraszamy naszych diecezjan na wszystkie wydarzenia, ale szczególnie parafian z dekanatów praskiego i bródnowskiego na dni 11/12 maja, z dekanatów grochowskiego, anińskiego i rembertowskiego na dni 12/13 maja, z dekanatów Otwock, Otwock-Kresy, Sulejówek na dni 13/14 maja, z dekanatów Mińsk Mazowiecki – św. Antoniego, Mińsk Mazowiecki – Narodzenia NMP, stanisławowskiego i siennickiego na dni 14/15 maja, z dekanatów zielonkowskiego, wołomińskiego i kobyłkowskiego na dni 15/16 maja, z dekanatów legionowskiego, nowodworskiego i tarchomińskiego na dni 16/17 maja, z dekanatów radzymińskiego, tłuszczańskiego i jadowskiego na dni 17/18 maja.

            Msza Święta na zakończenie tego tygodnia sprawowana będzie w kościele św. Jana Pawła II w Radzyminie 18 maja o godz. 11.00 przez ks. Romualda Kamińskiego, biskupa warszawsko-praskiego. Po niej zapraszamy na spotkanie rodzin z dziećmi do domu św. Faustyny w Ostrówku (godz. 13.00). Na zakończenie tego spotkania relikwie bł. rodziny Ulmów zostaną przekazane do diecezji łomżyńskiej. 

Peregrynacja będzie przebiegać według następującego harmonogramu:

DataMiejsce
11 – 12 majaBazylika katedralna św. Michała Archanioła, Warszawa 
12 – 13 majaParafia św. Jana i Pawła, Warszawa
13 – 14 majaParafia Matki Bożej Królowej Polski, Otwock
14 – 15 majaParafia św. Antoniego z Padwy, Mińsk Mazowiecki
15 – 16 majaParafia Matki Bożej Częstochowskiej, Zielonka
16 – 17 majaParafia Matki Bożej Fatimskiej, Legionowo
17 – 18 majaParafia św. Jana Pawła II, Radzymin

Materiały graficzne związane z peregrynacją relikwii bł. rodziny Ulmów w diecezji warszawsko-praskiej:


Poniżej zamieszczamy również pliki do pobrania dla poszczególnych parafii z programem peregrynacji oraz pozostałe materiały graficzne do wykorzystania w social mediach (strona internetowa, Facebook):


ks. Robert Wielądek
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży