Diecezja Warszawsko-Praska » Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Prawo i Kościół”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Prawo i Kościół”

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA CIEKAWYCH WYSTĄPIEŃ NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ „PRAWO I KOŚCIÓŁ”, 15 kwietnia 2024 r. (poniedziałek).

Organizator: Akademia Katolicka w Warszawie.

Wstęp wolny.

Miejsce: ul. Dewajtis 3, Warszawa (WEJŚCIE A).

Konferencja zacznie się o 10.00. Przewidywany koniec około 17.00.

Podjęta zostanie refleksja nad tym jak prawo państwowe i kościelne postrzega Kościół oraz jakie miejsce zajmuje ono w społeczności wiernych.

Weźmie udział blisko 40 prelegentów z różnych ośrodków naukowych w Polsce i zagranicy. Uczelni kościelnych i świeckich!

Wykłady zainteresują zarówno prawników świeckich, jak i kościelnych oraz osoby na co dzień nie zajmujące się prawem. Będzie można dowiedzieć się między innymi o: stwierdzaniu nieważności małżeństw, możliwości otrzymania rozgrzeszania przez rozwodników żyjących w nowych małżeństwach. Wiele wystąpień zostanie poświęconych przeciwdziałaniu popełnianiu przestępstw przez duchownych wobec osób nieletnich. Nie zabraknie refleksji nad miejscem katechezy w szkole, a także nad ostatnio głośnym zagadnieniem synodalności w Kościele. Będzie można wyrobić sobie opinię o tym jak Unia Europejska postrzega Kościół katolicki. Poruszone zostaną także zagadnienia m.in. z prawa cywilnego, filozofii i historii prawa. To tylko niektóre podejmowane problemy.

Uczestnicy będą mogli nie tylko posłuchać ciekawych wykładów, ale również zadać pytanie prelegentom. Okazji do postawiania pytań będzie wiele, jak również osobistej rozmowy z prelegentami.