Diecezja Warszawsko-Praska » Ogłoszenie dot. uroczystego podpisania nowych Statutów Rad Parafialnych

Ogłoszenie dot. uroczystego podpisania nowych Statutów Rad Parafialnych

Drodzy Diecezjanie, Czcigodni Kapłani,

w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 8 kwietnia 2024 roku bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 18.00 do Bazyliki Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie na uroczystą Mszę św. w intencji naszej diecezji i nowo powstających Rad Parafialnych. Zapraszamy księży dziekanów i proboszczów wraz ze swoimi współpracownikami z Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych, zespołów synodalnych, liderów wspólnot i grup. Po Eucharystii odbędzie się uroczyste promulgowanie przez Ordynariusza naszej diecezji bp Romualda Kamińskiego Statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych.

Po Mszy Świętej i akcie podpisania Statutów zapraszamy w imieniu bpa Romualda do wspólnego świętowania w podziemiach katedry. Niech nasze spotkanie i wspólna modlitwa będzie wyrazem dziękczynienia za 32 lata istnienia diecezji warszawsko-praskiej, ogrom łask, jakie otrzymaliśmy od Pana przez te lata i wołaniem o Jego prowadzenie w kolejnych dziesięcioleciach.

Prosimy księży Proboszczów o zamieszczenie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych przygotowywanych na najbliższą niedzielę 7 kwietnia, poinformowanie i zaproszenie na tę uroczystość członków rad, wspólnot i zespołów parafialnych. Kapłani, którzy chcą uczestniczyć we Mszy św., proszeni są o zabranie ze sobą alby i białej stuły.

Sekretariat Synodu o Synodalności
Diecezji Warszawsko-Praskiej