Diecezja Warszawsko-Praska » Modlitwa za młodzież w liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

Modlitwa za młodzież w liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

18 listopada przypada w Kościele liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Wspólna modlitwa w intencji młodzieży przez wstawiennictwo tej młodej świętej odbyła się parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie, gdzie znajdują się relikwie błogosławionej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył bp Jacek Grzybowski.

Bp Jacek Grzybowski podkreślił, że bł. Karolina Kózkówna jest przykładem męstwa dla współczesnej młodzieży:

Sądzę, że Karolina jest pięknym przykładem męstwa w wierze. Dla Was współcześni młodzi, na początku XXI wieku ona pokazuje, że nie metryka, nie wiek czynią nas wielkimi w oczach Bożych. Wiara to czyni. Ale, czy Syn człowieczy znajdzie wiarę gdy przyjdzie? To wiara sprawia, że jestem w Kościele. Trwam we wspólnocie, przychodzę na spotkanie czytam Słowo Boże, przychodzę na adorację, w domu 10 -15 minut chcę mieć tylko dla siebie, żeby usiąść i szczerze z głębi serca pomodlić się do Boga.

Zachęcił młodych do codziennej modlitwy i odnajdywania w niej źródła wiary:

Ile czasu spędzasz na Facebooku? Ile czasu na Instagramie? To wciąga. Zanim się obejrzysz – 15-20 minut, pół godziny. Ile czasu gry komputerowe? Ile czasu telewizja? Ile czasu niepotrzebne głupie jakieś rozmowy? Bez sensu, kompletnie. Ani nie odpocząłem, ani nic się nie nauczyłem, ani nic nie zrobiłem. Ile czasu poświęcamy na modlitwę? Jaki jest czas mojej modlitwy? Czy potrafię usiąść na 10 minut w domu zapalić świeczkę, otworzyć Pismo? Przeczytać kawałek, fragment tylko z Ewangelii i chwilkę pomyśleć, co to słowo mówi dziś do mnie?

fot. Mikołaj Michalecki