Diecezja Warszawsko-Praska » X Zjazd Różańcowych Róż Rodzinnych Diecezji Warszawsko-Praskiej

X Zjazd Różańcowych Róż Rodzinnych Diecezji Warszawsko-Praskiej

Miłośnicy różańca modlili się podczas jubileuszowego X Zjazdu Różańcowych Róż Rodzinnych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wydarzenie odbyło się w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego.

W homilii pasterz diecezji warszawsko-praskiej podkreślał jak dobry wpływ ma inicjatywa Róż Różańcowych na wychowanie młodych pokoleń.

Przybywacie tutaj z potrzeby serca, ale także, żeby Panu Bogu podziękować przez Matkę Najświętszą za ten pomysł, który już dzisiaj widzimy, jakie dobre owoce wydaje. Modli się jedni z drugich. Ten pomysł, żeby rodzice modlili się za swoje dzieci różańcem świętym okazał się błogosławiony. Trwa to już 10 lat. To wielkie wyzwanie.

Coraz więcej rodziców przekonuje się, że jeśli chcą coś dobrego zrobić dla swoich dzieci – nie tylko wykształcić, zapewnić im dach nad głową, przyszłą dobrą pracę, studia, czy też jakieś usytuowanie w społeczeństwie – to widzą, że trzeba w tym młodym człowieku wyrzeźbić szlachetne wnętrze, czyli ukształtować w nim właściwą relację do Pana Boga i innych ludzi. Innymi słowy, żeby ten młody człowiek umiał się odnaleźć w życiu, ale w sposób właściwy, żeby umiał kochać Pana Boga i kochać ludzi.

Po Mszy Świętej, na zakończenie Zjazdu, odbyła się agapa dla uczestników wydarzenia.