Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Wiosenne rekolekcje KSM 2023

Wiosenne rekolekcje KSM 2023

Od piątku 17 marca do niedzieli 19 marca trwały wiosenne rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zgromadziły młodych formujących się w oddziałach działających przy parafiach diecezji warszawsko-praskiej, a także zainteresowanych poznaniem wspólnoty.

Hasłem rekolekcji były słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego: “Moją formułą świętości są dwie litery w=W. Nasza wola (w) ma się zawsze zgadzać z wolą Bożą (W).”. Spotkanie odbyło się w Broku na terenie Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji.

Rekolekcje poprowadził ks. Radosław Wołkowycki – do sierpnia 2022 przewodnik pomarańczowej grupy Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, a obecnie posługujący w Duszpasterstwie Akademickim św. Anny w Warszawie.

Na zakończenie rekolekcji wybrany został na dwuletnią kadencję nowy zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej. Był to również czas przygotowujący do złożenia przyrzeczeń przez kandydatów na członków KSM. W sobotę 25 marca, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej grupa młodzieży złoży przyrzeczenia na ręce biskupa Romualda Kamińskiego i zostanie oficjalnie włączona w struktury stowarzyszenia.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest wspólnotą zrzeszającą młodych w wieku od 14 do 30 lat. Jego misją jest wychowanie świadomych swojej wiary katolików gotowych służyć Kościołowi i społeczeństwu.

Więcej o wspólnocie można dowiedzieć się tutaj.

fot. Karolina Błażejczyk

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży