Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką

Wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką

Prawda, wolność, solidarność – wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką

Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej zapraszają młodzież szkół średnich oraz nauczycieli historii i religii do udziału w drugiej ogólnopolskiej szkole letniej poświęconej osobie legendarnego duszpasterza Solidarności.

Zespoły składające się z ucznia i nauczyciela w dniach od 3 do 7 sierpnia wezmą udział w licznych wykładach, warsztatach, spotkaniach ze świadkami i pokazach filmowych. Będą także współzawodniczyć w grze miejskiej podążając po Warszawie szlakiem księdza Jerzego i solidarności.

Ideą Szkoły Letniej jest przekazywanie wartości obecnych w historii księdza Jerzego Popiełuszki i w etosie Solidarności, które dziś tak bardzo potrzebne są uczniom starającym się odróżnić dobro od zła i wolność od niewoli – powiedział koordynator wydarzenia Paweł Kęska.

Udział w szkole letniej zapowiedzieli m.in. wybitni historycy – prof. Jan Żaryn i prof. Rafał Łatka, świadkowie strajku w Hucie Warszawa w 1980 r czy przedstawiciel rodziny Popiełuszków. Większość zajęć dla uczniów i nauczycieli będzie prowadzona osobno z dostosowaniem poziomu wiedzy i metodyki. Nauczyciele dodatkowo będą mogli zyskać cenne narzędzia dydaktyczne. Część zajęć odbędzie się w dawnym mieszkaniu księdza Jerzego oraz w Muzeum jego imienia. Specjalne miejsce w programie szkoły letniej przeznaczone jest na grę miejską przebiegającą warszawskimi śladami księdza Jerzego Popiełuszki.

Warunkiem udziału w szkole letniej jest napisanie przez ucznia krótkiej pracy literackiej. W przypadku dużej liczby zgłoszeń o kwalifikacji będzie decydował konkurs uczniowskich prac. Szczegółowe informacje na stronie: http://muzeumkspopieluszki.pl/szkola-letnia/

Świadectwo uczennicy biorącej udział w zeszłorocznym zjeździe

Magazyn Radiowy – przygotowany przez młodzież podczas warsztatów dziennikarskich obrazujący przebieg Szkoły Letniej 2021

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży