Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Świąteczny Turniej Ministrantów w piłce nożnej

Świąteczny Turniej Ministrantów w piłce nożnej

10 grudnia 2023 r. odbył się Świąteczny Turniej Ministrantów w piłce nożnej organizowany przez parafię św. Marii Magdaleny z warszawskiego Bródna. Zawody odbyły się na obiektach OSiR Targówek, do dyspozycji uczestników były dwa boiska w nowoczesnej hali piłkarskiej Polonez.  Do udziału w turnieju zgłosiło się rekordowa ilość drużyn z naszej diecezji, na boiskach pojawiło się łącznie blisko 120 ministrantów. 

Do Warszawy przyjechały drużyny parafialne z Kałuszyna, Wieliszewa, Wołomina, Ząbek, Zielonki, Kobyłki czy też Duczek. Stawkę uzupełnili ministranci z warszawskich parafii – łącznie 15 drużyn! Turniej rozgrywany był w trzech pięciozespołowych grupach, w których rywalizacja toczyła się w systemie „każdy z każdym”. Najlepszych 5 drużyn ze wszystkich grup, utworzyło grupę finałową. Bezapelacyjnie  zawody wygrali ministranci z parafii pw. św. Hieronima ze Starej Miłosnej, warto odnotować fakt, że w cały turnieju strzelili największą ilość bramek, nie tracąc przy tym żadnej.  

W tym dniu dla nas wszystkich liczyła się przede wszystkim dobra zabawa w duchu chrześcijańskiej miłości i przyjaźni. Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, ratownik medyczny w tym dniu nie miał żadnej interwencji. Pan Bóg czuwał nad nami.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały atrakcyjne nagrody: puchary, dedykowane medale oraz drobne nagrody rzeczowe. Dodatkowo parafialna kawiarenka św. Marii Magdaleny zadbała o kącik z kawą, herbatą oraz słodkościami.

Dziękujemy wszystkim ministrantom oraz ich opiekunom za stworzenie wspaniałego piłkarskiego święta w duchu sportowej rywalizacji. Zapraszamy w okresie wiosennym na kolejny turniej parafialny ministrantów w piłce nożnej. 

Sebastian Olejniczak i ks. Marcin Bodziak

fot. Mariusz Zawiliński

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży