Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie zespołów synodalnych

Spotkanie zespołów synodalnych

Drodzy Diecezjanie,
Drodzy Koordynatorzy Parafialnych Zespołów Synodalnych,

pragniemy serdecznie zaprosić Was wszystkich na kolejne spotkanie synodalne. Tym razem podejmiemy ważny, zaproponowany przez Ojca Świętego Franciszka w ramach Synodu temat – CELEBRACJA-MISJA-LITURGIA. Liturgia Kościoła, którą tworzymy i w której uczestniczymy, w bardzo istotny sposób dotyka każdego z nas.

Przypominamy, że najbliższe spotkanie zespołów synodalnych odbędzie się 26.11.2022 i zaczyna się o godz. 9.30 w Parafii św. O. Pio w Warszawie, ul. Fieldorfa 1.

Gościem, który wygłosi do nas wykład o historii i znaczeniu liturgii Kościoła katolickiego jest ks. dr hab. Dominik Ostrowski, członek Komisji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów przy Konferencji Episkopatu Polski i prorektor ds. dydaktycznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Plan naszego spotkania:

• 9.30 Nabożeństwo Liturgii Słowa w Kościele O. Pio, pod przewodnictwem bp. Jacka Grzybowskiego
  • 10.00 Wykład o liturgii ks. dra hab. Dominika Ostrowskiego
  • 11.00 Dyskusja i pytania
  • 11.30 Przerwa kawowa
  • 11.45  Prezentacja dokumentu Etapu kontynentalnego Synodu.
  • 12.15 Spotkanie w małych grupach i rozmowa o znaczeniu i formach liturgii w parafii.
  • 13.00 Podsumowanie pracy w grupach
  • 13.30 Zakończenie i gorący posiłek.

Bardzo serdecznie zapraszamy Was wszystkich wraz z członkami zespołów i parafianami na spotkanie. W ramach Synodu pomódlmy się razem i porozmawiajmy o liturgii.

Z darem modlitwy

Diecezjalny Zespół Synodalny