Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie opłatkowe z przedstawicielami służby zdrowia

Spotkanie opłatkowe z przedstawicielami służby zdrowia

Przedstawiciele środowiska medycznego wzięli udział w środę, 15 grudnia, w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w auli kurialnej przy ulicy Floriańskiej w Warszawie. Gospodarzem wydarzenia, organizowanego przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia, był biskup Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Spotkanie rozpoczęło się od słów powitania ks. Arkadiusza Zawistowskiego, krajowego duszpasterza służby zdrowia. Biskup Romuald Kamiński życzył zebranym w auli medykom mocnej wiary:

Nasza wiara powinna mieć wymiar dziecięcy i o to powinniśmy się w życiu starać, ale też powinniśmy pomagać bliźnim. Dlatego, kiedy składamy życzenia, to czasami nie mamy śmiałości, żeby nie być posądzonym o taką niepoważną świętość, ale powinniśmy sobie życzyć w ten sposób: życzę ci mocnej wiary. Jak człowiek ma wiarę, to reaguje Pan Bóg, który nigdy nie jest obojętny. Odpowiedzią na okazaną przez nas wiarę jest miłość. To jest tak potężna siła, której nie da się zdefiniować. Można powiedzieć, że wszystko, co jest dobre, piękne w nas, kiedy przyjdzie podmuch siły od Pana Boga, to pięknie zaczyna się rozwijać i dzięki tej nagromadzonej Bożej sile mamy z czego rozdawać innym.

Uczestnicy spotkania symbolicznie podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy.

fot. Karolina Błażejczyk

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży