Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych

Spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych

W środę 7 grudnia w kaplicy kurialnej odbyło się spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych. Mszy Świętej przewodniczył bp Jacek Grzybowski

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej w homilii przywołał wezwanie Jezusa “Uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem” mówiąc, że każdy twórca powinien mieć je w pamięci:

Oznacza to, że ta godność osoby ludzkiej, twórcy, rządcy, który we władanie dostał świat od Boga i Bóg mu pobłogosławił, że ten człowiek, korona stworzenia, musi mieć w sobie tę Jezusową pokorę, musi mieć tę cichość. Aby zrozumieć, że choć jest twórcą, choć ma w sobie moc, której nie ma natura, nie mają drzewa, zwierzęta, nie ma kosmos, to jednak musi mieć w sobie właśnie to wezwanie: Ucz się ode mnie mówi Jezus, bądź cichy i pokorny sercem.

Biskup Grzybowski powiedział, że życie w dzisiejszym świecie zgodnie z Bożym Prawem nie jest łatwe, ale taka jest droga życia człowieka wierzącego:

Nie jest łatwo dziś żyć według Prawa Bożego – to jest uciążliwe, trudne. Kultura w tym nie pomaga, cywilizacja w tym nie pomaga, media w tym nie pomagają, a my chcemy iść tą drogą. Utrudzeni i obciążeni jesteście, mówi Jezus.

Po Mszy Świętej uczestnicy przeszli do Akademika Praskiego, gdzie odbyło się wspólnotowe spotkanie poprowadzone przez ks. Roberta Hodynę – diecezjalnego duszpasterza Środowisk Twórczych

fot. Marcin Tafejko

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży