Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Śniadanie wielkanocne Caritas z osobami ubogimi

Śniadanie wielkanocne Caritas z osobami ubogimi

Ponad 100 osób uczestniczyło w spotkaniu przedświątecznym organizowanym przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W śniadaniu z osobami ubogimi, samotnymi i seniorami wziął udział także biskup Romuald Kamiński. Uroczystość odbyła się w Jadłodajni dla Ubogich im. św. Brata Alberta.


– Przeżywamy czas, w którym mamy szansę nawrócenia – powiedział, rozpoczynając uroczystość, pasterz diecezji warszawsko-praskiej.

To, co teraz przeżywamy, i te trzy dni przed Świętami, i potem cała oktawa, to największe tajemnice dotyczące nas i Pana Boga. Zmartwychwstanie Pańskie to jest takie wydarzenie, które odradza nas ludzi. A my mamy przez grzech tendencje oddalania się od Pana Boga, który jest samą miłością, miłosierdziem, pięknem i dobrem. Trzeba wiedzieć też, że człowiek jest najbardziej umiłowanym stworzeniem. Do tego stopnia, że każdy z nas jest stworzony na Jego obraz i podobieństwo. Tego nie da się wymazać. Mamy czasami mniejsze czy większe problemy w życiu, ale dopóki tutaj idziemy przez ziemię mamy szanse nawracania, czyli wchodzenia na te drogi, które z powrotem powiodą nas do Pana Boga.

Biskup Romuald Kamiński złożył również wszystkim przybyłym na spotkanie osobom świąteczne życzenia.

Chcemy przeżyć te Święta tak jak jest to tylko możliwe jak najpiękniej, a jedną z form dobrego przeżycia jest stworzenie jak najpiękniejszych relacji między nami, choćby tutaj zgromadzonymi. Jest takie piękne świadectwo z czasów starożytnych, kiedy poganie chociaż nie znali Pana Jezusa i nie znali Ewangelii, patrząc na życie chrześcijan, patrzyli z wielkim podziwem i mówili: zobaczcie, jak oni się miłują, jacy oni są dla siebie dobrzy. Skąd ta dobroć się brała, ich piękne życie? Chcieli naśladować Pana Jezusa. Tej siły bycia dobrym życzę Wam wszystkim!

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przygotowała na Święta 1500 paczek dla potrzebujących. Za tydzień zostanie zorganizowane spotkanie dla osób obchodzących Święta według kalendarza juliańskiego, w tym dla uchodźców z Ukrainy. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia, w niedzielę, o godzinie 12 przy współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym, w hotelach należących do tej sieci.

W ośrodku przy ulicy Grochowskiej 111/113 funkcjonują stołówka, łaźnia, magazyn odzieży, a także ogrzewalnia.

fot. Jakub Troszyński

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży