Diecezja Warszawsko-Praska » Słowo biskupa Jacka Grzybowskiego po spotkaniu przewodniczących synodalnych zespołów parafialnych

Szanowni Koordynatorzy Zespołów Synodalnych,

bardzo serdecznie chcemy podziękować Wam za spotkanie, które odbyło się 15 stycznia 2022 r. w auli kurialnej.

Doświadczenie żywego Kościoła, pełnego ewangelicznego zapału i radości z bycia „misjonarzami” było dla nas wszystkich pięknym przeżyciem. Dziękujemy Wam za tak liczną obecność, wspólną modlitwę, stawiane pytania, dzielenie w grupach oraz chęć dalszego zaangażowania na rzecz Synodu o synodalności i działań w parafiach naszej diecezji.

Przypominamy, że do 30 stycznia 2022 roku czekamy na Wasze sprawozdania z prac w grupach ([email protected]). Wasze wnioski będą rozesłane do wszystkich koordynatorów i posłużą do lepszego przygotowania następnego spotkania, które odbędzie się 5 marca 2022 roku w Parafii św. O. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa. Szczegółowy program spotkania zostanie wysłany później. Czujcie się już zaproszeni.

Pragniemy Wam przypomnieć i serdecznie zaprosić 23 stycznia 2022 roku do Parafii św. O. Pio, na Mszę Świętą o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Adrian Galbas SAC.

Chcemy Was również poinformować, że ostateczny termin składania ankiet został wydłużony do dnia 15 marca 2022 r. (plakat z poprawioną datą znajduje się w załączniku).

Na dalszy czas Waszej służby, życzymy Wam wytrwałości i darów Ducha Świętego.

Z błogosławieństwem

bp Jacek Grzybowski