Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Ruch Światło-Życie poszukuje kapłanów na rekolekcje

Ruch Światło-Życie poszukuje kapłanów na rekolekcje

Ruch Światło-Życie poszukuje kapłanów na rekolekcje, które odbędą się w lipcu i sierpniu. Zainteresowani duchowni proszeni są o kontakt z panem Arturem Kołaczkiem: 501 421 511.

1. Rekolekcje „Teologia ciała wg Jana Pawła II”

2-9 lipca 2021 roku, Białobrzegi koło Radomia

Ruch Światło-Życie zaprasza na rekolekcje tematyczne „Teologia ciała wg Jana Pawła II”.

“Nie sztuką jest kochać współmałżonka, sztuką jest mu tę miłość okazać, a okazaną miłość dostrzec i na nią odpowiedzieć. “

Ogólny zarys rekolekcji:

Na początek chcemy zobaczyć, jaki był pomysł Pana Boga na małżeństwo – że Bóg stworzył nas z duszą i ciałem i to ciało służyło do okazywania miłości. Zobaczymy jak Adamowi i Ewie było w raju i tak się tym zachwycimy, że zapragniemy tam wrócić. I choć grzech spowodował wygnanie z raju, to my poszukamy drogi powrotnej. Skoro Chrystus odkupił nas w ciele, to nadal możemy realizować ten pierwotny Boży plan względem nas. Szukać szczęścia w małżeństwie, stając się darem dla drugiego człowieka i przyjmując dar, którym jest drugi człowiek dla nas. Dar składany poprzez ciało. I okaże się, że taka postawa nas uszczęśliwi (co nie znaczy, że odbywać się to będzie bez trudu i wysiłku). Zatrzymamy się też na chwilę na przystanku „wolność” – zastanawiając się, czy jesteśmy wolni – bo jeśli nie – to jak mogę siebie ofiarować, jeśli sobą nie władam?

2. Rekolekcje Kościoła Domowego – Planica Zdrój – Ptaki

6-22 sierpnia 2021

KONTAKT DO INFORMACJI

p. Artur Kołaczek – 501 421 511

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży