Diecezja Warszawsko-Praska » Promocja lektorów i ceremoniarzy

Promocja lektorów i ceremoniarzy

W sobotę 9 października o godz. 10.00 w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbędzie się uroczystość mianowania nowych lektorów i ceremoniarzy.

Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość księży proboszczów i opiekunów parafialnych wspólnot liturgicznych wraz z delegacjami ministrantów i lektorów, a także rodziców i przyjaciół tegorocznych kandydatów.

• Księży proboszczów oraz księży opiekunów Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy do koncelebry. Prosimy kapłanów o zabranie z sobą alb i przyjście do zakrystii katedralnej nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
  • W dniu promocji kandydaci zbierają się w katedrze o godz. 9.15.

Nowy kurs lektorski na rok 2021/2022 rozpocznie się w niedzielę 24 października o godz. 15.00 w Seminarium Duchownym przy ul. Mehoffera 2 na Tarchominie.

ks. Jakub Sędek
diecezjalny duszpasterz lektorów