Diecezja Warszawsko-Praska » Program spotkania przewodniczących synodalnych zespołów parafialnych

Program spotkania przewodniczących synodalnych zespołów parafialnych

Drodzy koordynatorzy Parafialnych Zespołu Synodalnych,

Na samym początku z całego serca gratulujemy Wam tego wyróżnienia i pragniemy życzyć owocnej i ofiarnej posługi na rzecz wspólnoty Kościoła w tym pięknym i ważnym dziele Synodu o synodalności. Jak powiedział Papież Franciszek „Właśnie droga synodalności jest drogą, której Bóg oczekuje od Kościoła trzeciego tysiąclecia”.

Chcąc trwać w jedności tego błogosławionego czasu, pragniemy zaprosić Was na spotkanie Przewodniczących Zespołów Parafialnych z udziałem Diecezjalnego Zespołu Synodalnego.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 stycznia, w Sali kurialnej przy ulicy Floriańskiej 3 w Warszawie.

Plan spotkania:

• 10.00 – Rozpoczęcie spotkania, powitanie, modlitwa synodalna
  • 10.15 – Wprowadzenie – ks. prałat Andrzej Kuflikowski i p. Ewa Grąbczewska
  • 10.30 – Konferencja: J. Ek. Bp. Jacek Grzybowski – Dlaczego Synod i czym w ogóle jest synodalność?
  • 11.30 – Przerwa – poczęstunek, kawa, herbata
  • 11.45 – Pytania do dzielenia i spotkanie w grupach
  • 12.15 – Przedstawienie wniosków z grup (moderacja – ks. Rafał Jabłkowski)
  • 13.00 – Ogłoszenia, modlitwa za zakończenie.

Jeśli ktoś z Was nie mógłby uczestniczyć w spotkaniu, prosimy, abyście wydelegowali zastępstwo.

Zapraszamy serdecznie i życzymy w Nowym Roku 2022 wielu łask Bożych.

Z darem modlitwy

Diecezjalny Zespół Synodalny