Diecezja Warszawsko-Praska » Podium dla Duczek w XIV Mistrzostwach Polski Ministrantów w szachach

Podium dla Duczek w XIV Mistrzostwach Polski Ministrantów w szachach

18 listopada w Starachowicach odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Ministrantów w szachach. Z naszej diecezji udział wzięli przedstawiciele parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach.

Ministranci starsi zajęli II miejsce drużynowo na 29 startujących drużyn parafialnych, a ministranci młodsi III miejsce drużynowo na 27 drużyn parafialnych. Bartosz Suchocki zajął I miejsce indywidualnie w klasyfikacji zawodników od III do V kat. na 23 startujących zawodników.

Zawodnicy klasyfikowani w drużynach ministrantów:
• starszych: Bartosz Suchocki, Antoni Kurek, Jan Kurek, Jakub Sałański,
• młodszych: Kacper Kielczyk, Krystian Polkowski, Filip Kielczyk, Blanka Sałańska, Paweł Sałański i Marcel Sałański.

Poza ministrantami z Duczek obecni na mistrzostwach byli zawodnicy z kilkunastu diecezji z całej Polski.

Marcin Kurek

fot. Marcin Kurek