Diecezja Warszawsko-Praska » Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2021

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2021

Przyszłoroczni maturzyści zawierzyli dziś czas zbliżających się egzaminów oraz swoją przyszłość Matce Bożej przed cudownym wizerunkiem na Jasnej Górze. W pielgrzymce wzięli udział uczniowie ze szkół z naszej diecezji. Młodzież modliła się wspólnie z biskupem diecezji Romualdem Kamińskim podczas Mszy Świętej.

W homilii pasterz diecezji warszawsko-praskiej podkreślał, że Matka Boża wskazuje nam drogę do zbawienia.

Powołaniem Matki Bożej jest czynienie wszystkiego, aby jak największa była chwała jej Syna, a naszego Zbawiciela i żeby nas do niego prowadzić. Dlatego warto pamiętać jej słowa, które zostały wypowiedziane w Kanie Galilejskiej, żeby zrobić wszystko cokolwiek Syn nam powie. To są ostatnie słowa Maryi zapisane w Ewangelii, nie ma potem zanotowanych jej wypowiedzi, a to oznacza, że wypowiedziała najważniejsze słowa w całym swoim powołaniu, skierowane do nas. A to co Pan Jezus powiedział do nas znajduje się w Ewangelii i to nam wystarczy, żeby dojść do pełni świętości.

– Warto przybywać na Jasną Górę, bo to wyjątkowe miejsce dla wszystkich Polaków – przekonywał biskup Romuald Kamiński.

Dlaczego to miejsce jest tak ważne? Bo tutaj ogniskuje się cała historia naszego narodu, naszej Ojczyzny. Ojciec Święty to pięknie ujął, że gdyby te mury mogły mówić, gdyby historia tego miejsca mogła się po ludzku odezwać czy konfesjonały mogły zaświadczyć, ile było nawróceń, to tu jest to miejsce, które jest miejscem chwalebnym całego polskiego narodu, dlatego warto się uczyć będąc tutaj.

Podczas pielgrzymki słowo do młodzieży skierowała Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska. Uczestnicy wysłuchali także świadectwa Magdaleny, która dzieliła się swoją wiarą i radzeniem sobie z trudnościami przy pomocy muzyki. Konferencję wygłosił diecezjalny duszpasterz młodzieży ksiądz Michał Dziedzic.

Diecezjalna pielgrzymka młodzieży maturalnej na Jasną Górę odbywa się każdego roku na zaproszenie biskupa diecezji oraz Wydziału Nauki Katolickiej.

fot. Karolina Błażejczyk