Diecezja Warszawsko-Praska » Niedziela Miłosierdzia Bożego 2023

Niedziela Miłosierdzia Bożego 2023

Na terenie przy domu św. s. Faustyny w Ostrówku w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15:00 odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jak co roku, w Godzinie Miłosierdzia, sprawowano Mszę Świętą. Przewodniczył jej bp Romuald Kamiński.

W homilii Pasterz diecezji warszawsko-praskiej mówił, że wiara jest niezbędna w poznaniu Boga i jego miłosierdzia:

Wiara jest poręką wszelkich dóbr, czyli, jeśli chcemy dążyć w dobrym kierunku i rzeczywiście przynosić owoce, to niezbędna jest wiara. Wiara to jest zaufanie do Boga. Powoduje, że odnajdujemy właściwy kierunek w życiu I zbliżamy się do Boga, jako do Centrum, Źródła, Światła, Mocy. Im większa wiara, tym bardziej wchodzimy w tę przepaść miłości i miłosierdzia Bożego. Ono nas niejako pochłania, można by powiedzieć zawłaszcza, ale to wszystko jest z największą korzyścią dla nas.

fot. Wojciech Zarzycki

Święto Miłosierdzia, zwane również Niedzielą Miłosierdzia Kościół obchodzi w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Dla całego Kościoła ustanowił je 30.04.2000 r., w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej, papież Jan Paweł II.