Diecezja Warszawsko-Praska » Niedziela Chrztu Pańskiego – święto patronalne Ruchu Światło-Życie

Niedziela Chrztu Pańskiego – święto patronalne Ruchu Światło-Życie

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia, w Katedrze Warszawsko-Praskiej odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego, który w homilii mówił, że bez względu na stan emocjonalny, psychiczny, duchowy, Bóg zawsze jest przy człowieku:

Kiedy schodzimy z dróg Bożych czujemy się bardzo osamotnieni. Pojawia się pragnienie, żeby na te drogi wrócić. To oczywiście nie zawsze jest dla nas takie oczywiste i nie w każdym z nas z jednakową intensywnością te procesy zachodzą, ale zawsze jest. Czasem ten sygnał jest bardzo słaby, niezauważalny, nie odczuwalny, ale on jest, dlatego że w każdym z nas, choćby najbardziej zrujnowanym człowieku, nigdy nie wygasa odbicie Boga. Dzisiaj to nawet się medycznie mówi, że każdy z nas ma DNA Boga.

Podczas Mszy kapłani należący do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi odnowili swoje przyrzeczenia. Niedziela Chrztu Pańskiego jest dla Ruchu Światło-Życie świętem patronalnym.

fot. Marcin Tafejko