Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze z udziałem pątników XL PPPP Maryi Matki Kościoła

W wigilię Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej na Jasną Górę dotarli pątnicy XL Praskiej Pielgrzymki Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła. Wieczorem modlili się w Kaplicy Cudownego Obrazu.

O północy sprawowana była Msza Święta koncelebrowana przez księży diecezji warszawsko-praskiej. Poprzedziło ją modlitewne czuwanie prowadzone przez pątników PPPP Maryi Matki Kościoła.

W homilii ks. Rafał Goliński, przewodnik pielgrzymki mówił:

Dodatkowe okoliczności – kiedy modlimy się w nocy i nawet jeżeli za dużo nie wyniesiemy z kazania, to jest coś innego, o wiele ważniejszego. To, że jesteśmy przy Matce, radość z bycia dziecka przy Matce. Jakie to ważne, że można usiąść obok, pobyć, nawet jeżeli człowiek niewiele powie. Przychodzimy do Matki Najświętszej, żeby być. Przychodzimy z daleka, żeby spędzić ten czas, żeby Ona mogła też być w naszym życiu po prostu zaproszona.

Pielgrzymi XL PPPP Maryi Matki Kościoła wyruszyli 16 sierpnia z Konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Grupie towarzyszyły relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W czasie drogi modlono się o kanonizację Patrona, a także w intencjach Ojczyzny, za kapłanów, małżeństwa i rodziny. Na Jasnej Górze pątnicy odnowili Jasnogórskie Śluby Narodu autorstwa Prymasa Tysiąclecia.

W tym roku na Jasną Górę przybyło w pielgrzymce ponad 150 osób, w tym 13 rodzin, 29 młodych, 7 kapłanów i jedna siostra zakonna.

Relacja z pierwszego apelu na trasie pielgrzymki.

Relacja z innych dni.

W Mszy Świętej o północy, w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, wzięli udział także pielgrzymi z diecezji warszawsko-praskiej, którzy przybyli z Warszawy w Pielgrzymce na rolkach.

fot. Karolina Błażejczyk