Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Materiały dla rodzin w ramach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2023/2024

Materiały dla rodzin w ramach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2023/2024


3 grudnia 2023 roku w Kościele w Polsce rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

W tym roku chcemy bliżej przyjrzeć się różnym powołaniom w Kościele, doświadczyć tego, że wszyscy jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, że dzięki naszej różnorodności możemy się uzupełniać i wzajemnie sobie służyć tym, co każdy z nas otrzymał. Ufamy, że dzięki proponowanym materiałom każdy z nas na nowo odkryje swoje powołanie i charyzmaty, wyraźniej zobaczy jakie zadania i funkcje w Kościele wyznaczył Pan Bóg każdemu z nas. Odkryjemy swoją niepowtarzalność, a jednocześnie niezbędność w Bożym planie zbawienia.

„Materiały dla rodzin” Programu Duszpasterskiego są formą katechezy, przeznaczonej do indywidualnej/rodzinnej formacji świeckich. Rozważania przygotowane są na każdą niedzielę roku, zaś miesiące wyznaczają kolejne tematy rozważań.

Każda katecheza mieści się na jednej stronie i składa się z trzech części: 1) nauczania Kościoła – w tym roku fragmenty w dużej mierze pochodzą z dokumentów Soboru Watykańskiego II; 2) katechezy na dany temat; 3) zdań proponowanych dla rodzin, które mają poszerzyć prezentowany temat lub są propozycją praktycznego zastosowania przedstawionych treści.

Zapraszamy do aktywnej realizacji Programu Duszpasterskiego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

ks. Robert Wielądek
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa RodzinGRUDZIEŃ 2023:


STYCZEŃ 2024:


LUTY 2024:


MARZEC 2024:


KWIECIEŃ 2024:


MAJ 2024:


CZERWIEC 2024:


LIPIEC 2024:


SIERPIEŃ 2024:


WRZESIEŃ 2024:


PAŹDZIERNIK 2024:


LISTOPAD 2024:


ZESPÓŁ REDAKCYJNY: Katarzyna Gładysz-Bilska i dk Mariusz Bilski (Wakefield), Amelia i Dominik Golemowie (Wrocław), Monika i Marcin Gomułka (Toruń), Helena i Marian Matys (Radlin), Teresa Lewandowska-Niewiadomska i Sławomir Niewiadomski (Gniezno), Urszula i Jerzy Smok (Piekary Śląskie), s. Mirona Turzyńska OSF (Gniezno), Aleksandra i Marek Walkowicz (Rybnik).
Koordynator: Ewa Porada (Katowice)

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży