Diecezja Warszawsko-Praska » Liturgie z udziałem biskupów w Wielkim Tygodniu 2024

Liturgie z udziałem biskupów w Wielkim Tygodniu 2024

Niedziela Palmowa rozpocznie najważniejszy tydzień w roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych i nabożeństwach z udziałem biskupów. Będą sprawowane w katedrze, konkatedrze oraz innych miejscach w diecezji.

Transmisje poszczególnych liturgii przeprowadzi Radio Warszawa. Nagrania wideo i relacje będzie można znaleźć na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej. Materiały audiowizualne znajdą się również na diecezjalnym kanale YouTube, a relacje w Tygodniku Idziemy.

Niedziela Palmowa, 24 marca

7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00: parafia bł. Męczenników Podlaskich w Tłuszczu – Msze Święte pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego.

7.30, 9:00, 11:15: parafia Matki Bożej Różańcowej w Wielgolesie – Msze Święte pod przewodnictwem biskupa Jacka Grzybowskiego.

Wielki Czwartek, 28 marca

10.00: Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie – Msza Święta Krzyżma pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego, koncelebrowana przez biskupa Jacka Grzybowskiego, transmisja w Radiu Warszawa.

18:00: parafia Najczystszego Serca Maryi w Warszawie (Grochów) – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego.

18.00: Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem biskupa Jacka Grzybowskiego, transmisja w Radiu Warszawa.

Wielki Piątek, 29 marca

18.00: Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie – liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego, transmisja w Radiu Warszawa

18.00: Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie – liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem biskupa Jacka Grzybowskiego.

Wielka Sobota, 30 marca

8:00: Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie – Ciemna Jutrznia pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego, transmisja w Radiu Warszawa.

Wigilia Paschalna, 30 marca

19:00: parafia NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie (Tarchomin) – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego.

20.00: Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jacka Grzybowskiego, transmisja w Radiu Warszawa.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31 marca

6:00: parafia Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie (Praga) – Msza Święta z procesją rezurekcyjną pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego.

6:00: parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie – Msza Święta z procesją rezurekcyjną pod przewodnictwem biskupa Jacka Grzybowskiego.

Zachęcamy również do pobierania i wykorzystania infografiki „Wielki Tydzień 2024 – przeżyj go świadomie”. Przygotowany materiał to krótki przewodnik po wydarzeniach Wielkiego Tygodnia.