Diecezja Warszawsko-Praska » List Rzymskokatolickiego Episkopatu Ukrainy do duchowieństwa i wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Przewodniczący ad interim Konferencji Episkopatu Ukrainy, przesłał na ręce Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, list wdzięczności, skierowany do Kościoła w Polsce.

Publikujemy powyższy dokument do wykorzystania duszpasterskiego w najbliższą niedzielę (II Niedziela Adwentu).

W myśl informacji podanej przez Sekretarza Generalnego KEP, ks. bp. Artura Mizińskiego list zostanie również opublikowany w mediach polskich i zagranicznych.

Podajemy pełną treść listu: